Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TEMİZLİK ZAMANI

Yazının Giriş Tarihi: 06.11.2015 17:14
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.11.2015 17:14

                       Bir önceki belediye yönetimine beş yıl boyunca muhalefet ettim. Gücüm yettiğince yolsuzlukları, hırsızlıkları, usulsüzlükleri gündeme getirmeye çalıştım. Tehdit edildim; ailem, çocuklarım, eşim çirkin saldırılara hedef oldu. Birbirilerine midelerinden bağlı atanmış ve seçilmiş bir oluşumun hedef tahtasında yer aldım. Öyle bir zaman geldi ki, Valiliğe, İçişleri Bakanlığına, Türkiye’deki tüm gazeteci örgütlenmelerine birer yazı gönderip hayatımdan endişe ettiğimi, bana bir şey olursa kimin sorumlu olduğunu bildirdim. Yılmadım, geri adım atmadım. Bana ulaşan her belgeyi kamuoyuyla paylaştım, haber yaptım, üstüne gittim.

                         2014 Yerel seçimleri öncesi mevcut Belediye Başkanı Özer Kayalı ile birlikte yola çıktım. Yolsuzluklardan, talandan, vurgundan hesap soracağımızı kamuoyuna deklare ettik. Kuşadası halkı yüzde 60’a yakın bir oyla Özer Kayalı’yı başkan seçti. Bir süre sonra bende ekipten biri olarak, Belediye’de görev üstlendim. Mesleki meraktan olsa gerek, şöyle üstün körü dosyalara baktığımda, benim beş yıl boyunca yazdıklarımın, ortaya çıkardığım vurgunların bir toplu iğnenin başı kadar bile olmadığını dehşetle gördüm.

                         Seçime bir ay kala yapılan saç festivaline ilişkin bir iki belge açıkladım. Ardından büyük bir saldırı başladı. Eski başkan Esat Altungün ve Belediye Keneleri bana savaş açtı. “Başkanın danışmanı bunu yapamaz” dediler. “Yaptığı suç, Belediye’deki belgeleri açıklıyor” dediler, ama vurgunu yalanlayamadılar. Mahkemeye vereceklerini açıkladılar, ama yürekleri yetmedi. Zira yazdıklarımın tek kelimesi yalan değildi.

                         Bir önceki dönemle ilgili gördüklerim, yaşadıklarım, edindiğim bilgiler bana fazlasıyla yetti. Tanık olduklarımı yazamadığım için içim içimi yedi. Belediye ye çıkar sağlamak, öncekiler gibi vurgun yapmak; mevki makam sahibi olmak için gitmediğimden görevimi bıraktım.

                          Ben, utançlarından bir daha sokağa çıkamazlar diye düşünürken, onlar kimsenin hesap sormamasını fırsat bilerek gemi azıya aldılar. Son aylarda önceki dönemin Belediye Başkanı Esat Altungün’ün ekibinin, kendi dönemlerdeki vurgunları, usulsüzlükleri unutturma adına  pireyi deve yapan girişimlerini görünce midem bulandı. Beş yıl boyunca yaptıklarından utanırda susarlar diye bekledim, yanılmışım. O rezillikleri yapanların utanmalarını beklemek hataydı.

                         Böyle olunca görev yine bana düştü. 

Ve şimdi hesap sorma zamanı geldi.

Seçimler geride kaldı.

Artık Belediye Başkanının danışmanı değilim.

Sırtımda yumurta küfesi de yok.

Seçimler geride kaldığı için her hangi bir partiye zarar vermem, veya yazdıklarımın bir partiye yaraması söz konusu değil.

Ve işte yaklaşık iki yıllık aradan sonra yine karşınızdayım.

 

Bundan böyle belgeler konuşacak.

Kuşadası Belediye tarihinin en talihsiz beş yılında dönen dolapları, usulsüzlükleri, vurgunları kamuoyu öğrenecek.

 

Tehdit edecekler.

En aşağılık şekilde saldıracaklar.

Seviye, sınır tanımayacaklar.

Kaba kuvvete başvuracaklar.

Beni susturmak için,ellerinden geleni yapacaklar.

Bunları biliyorum ve bilerek yola çıkıyorum.

İstediğim tek şey, yüreğinde bir nebze insani ve ahlaki duygu taşıyanların, belgeleriyle ortaya sereceğim vurgunun üstüne gitme konusunda bana moral ve güç vermeleri.

Tüm siyasi partilerin, Sivil Toplum Örgütlerinin, Avukatların, Aydınların, kanaat önderlerinin  Kuşadası’na sahip çıkma adına güçlerini kullanmaları.

                      Ve en önemlisi Cumhuriyet Savcılarının yazdıklarımı ihbar kabul ederek Belediyede ki dosyalara el koymaları.

 

Evet..

Temizlik zamanı…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
google.com, pub-4400075568548996, DIRECT, f08c47fec0942fa0
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.