Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Suç kimde?

Yazının Giriş Tarihi: 09.12.2015 19:32
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.12.2015 19:32

            “ Kuşadası’nda karanlık ilişkilerle, seviyesizce, çamur, şantaj, tehditle, yüksek ses çıkararak insanları sindirmeye çalışan organize bir grup ile ahlaklı, dürüst, kişilikli, hümanist, ülke ve kent konusunda duyarlı, ama organize olamamış, suskun ezici bir çoğunluk var“diye yazdım. Bazı arkadaşlar “Kim bunlar açıkla” dedi. Benim açıklamama gerek var mı? Kim oldukları, ne yaptıkları belli değil mi? Önüne gelene hakaret eden kim, bakın!
          Dürüst olan insanları kim hedef alıyor görün.

Açın sosyal medya sayfalarını inceleyin.

Kaymakam Muammer Aksoy seviyesizliklerine prim vermiyor, onlardan uzak duruyor, ahlaksızlıklarına ortak olmuyor diye saldıran kim tanıyın.

Seçimler öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na “Babetli Efe”, Erotik Efe” gibi düzeysiz yakıştırmalarda bulunup ahlaksızca saldıran, bir süre sonra (çıkarları öyle gerektirdiği için)  onu yere göğe sığdıramayan kim? Onlar.

Bir önceki Emniyet Müdürü Mustafa Topal’a, sırf onların tekerine çomak soktuğu için etmediklerini, söylemediklerini bırakmayan onlar.

Yıllardır kanını emdikleri Belediyeden mamalarını kestiği, hırsızlığa, yolsuzluğa prim vermediği; başka yönlerini eleştirseler de son yılların en dürüst Belediye Başkanı unvanını herkesin hakkını vererek kabul ettiği Belediye başkanı Özer Kayalı’ya düzeysiz ve seviyesizce saldıran aynı şebeke.

Yıllardır kendi mesleki işlerinden daha fazla zamanı Kuşadası için ayıran, Liman, Fransız Tatil Köyü, Çevreyolu üzerindeki imarlar başta olmak üzere, kent için saygın bir mücadele veren Nilgün Öğünçlü, Ahmet Altınsoy, Yahşi Karamollaoğlu’nu linç etmeye çalışanlar  yine onlar.

Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ile birlikte görünüp, karanlık ellerle birlikte  entrikalar çevirerek, arkasından kuyusunu kazan da onlar. 

Beş yıl boyunca kol kola oldukları, her başı sıkıştıklarında şemsiyesine, açıklamalarına sığınarak kendilerine yol açmaya çalışıp, yolları ayrıldığında CHP eski ilçe başkanı Soner Kaplan’ı hain diye yaftalayanlar onlar. 

Gençliği ve dürüstlüğü ile tanıyan herkesin sevdiği Dr. Bilgehan Algan’ı,  makam ve mevkisini küçük çıkarlar uğruna kullanmakla suçlayan yine onlar. 

Beş yıl boyunca Belediyeyi arpalık haline getirdiklerini, hortumu, talanı belgeleriyle açıkladığım için beni hedef tahtasına koyan,  yazdıklarımın her kelimesi doğru olduğu için Savcılığa, mahkemelere koşamayan, bunun yerine bana ahlaksızca saldıran, tehdit eden, en ağır hakaretleri sıralayan yine onlar.

Vee, daha nice dürüst isimlerin nasıl linç edildiğini, seviyesizce saldırıya uğradığını ve bu saldırgan sosyal medya teröristlerinin hep birlikte hareket ettiğini, bir merkezden yönetildiklerini zaten görürsünüz.

Küçük bir grup olmalarına rağmen onların üstün görünmelerinin tek nedeni, organize ve örgütlü olmaları. Hepsinin midesiyle bir birilerine bağlı olmaları. Ve hemen tümünün çeşitli suçlardan sabıkasının olması, kirli ilişkilere bulaşmış olmaları. Karanlık bir merkezden yönlendirilmeleri.

Karşılarında ise  hırsız olmayan, dürüst, ahlaklı, namuslu, kenti, Kuşadası’nı düşünen, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunmaya gayret eden, bu uğurda bedeller ödeyen, ödemeye hazır, örgütlü olmayan, organize olamamış bir çoğunluk var.

            Suç kimde  diye soracaksınız.

Suç onlarda değil; onlara bu şirretliği, bu saldırgan ve ahlaksız tutumu pervasızca sergileme olanağı tanıyan bizlerde.

Suç bu yasadışı organizasyona göz yumanlarda.

            Suç seyirci kalanlarda.

            Ne mal olduklarını bile bile onları adam yerine koyup muhatap alanlarda.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
google.com, pub-4400075568548996, DIRECT, f08c47fec0942fa0
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.