Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sayın Çerçioğlu’na cevap hakkımı kullanıyorum

Yazının Giriş Tarihi: 17.08.2016 12:59
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.08.2016 12:59

Sayın Özlem Çerçioğlu;

Büyükşehir Belediye Başkanı,

Bu gün Salı Pazarı bölgesine yapılan iki köprülü kavşağın açılışını yaptınız. Açılışta “Birileri bu köprülü kavşaklara karşı çıkıyordu, gereklimi değil mi tartışması yapıyordu. Kıskananlar çatlasın” diyerek projeye karşı çıkanları eleştirdiniz. Bende o projeye karşı çıkan, gereklimi, değil mi diye tartışanlardan biriydim. Dolaysıyla cevap hakkım doğdu.

Sayın Başkan;

Salı Pazarına yapılan Köprülü kavşaklar ilk gündeme geldiğinde karşı çıktım. O yolda trafik yoğunluğu yok, sadece Salı günleri vardı. Salı Pazarı kalktı o yoğunlukta bitti. O yolda tıkanma, sıkıntı yaşanmadığı için trafik ışıklarına bile gerek duyulmamış dedim. Bu yatırıma gerek yok, böyle bir kavşak çalışması mahalleyi böler dedim. Eğer amaç ileriki aşamalarda Candan Tarhan Bulvarını, Sabri Mumcu caddesi ve Boyalık yolu ile bağlamak ise o bölgede bir çalışmanın yapılmasını anlayabilirim. Ama o taktirde de, yapılacak çalışma bu günkü ucube gibi olmamalıydı diye düşüncemi belirttim.

Size nasıl aktarılıyor bilmem, ama İnanın ki başta o mahalle sakinleri olmak üzere, Kuşadası’nın en az yüzde 95’i böyle düşünüyor. Sivil Toplum Örgütleri, Meslek Odaları, Siyasi Partiler, Resmi Daireler, gün boyu araç kullanmak zorunda kalan şoförler kısacası hiç kimse farklı düşünmüyor. Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ayrı ayrı tüm vatandaşlara SMS attı. Ulusal ve Yerel gazetelere ilanlar verildi. Pankart, afiş, bilbordlar donatıldı. Buna rağmen  -siyasileri, bürokratları saymazsak-  açılışa katılan Kuşadası sakinlerinin sayısı bir elin parmaklarını geçmiyordu. İşte nedeni buydu.

Sayın Başkan;

Sizin başarınız, Belediyecilik anlayışınız veya hizmetleriniz değil tartıştığımız. Kuşadası ile ilgili düşüncelerinizi, projelerinizi en yakından bilen biri olarak merak ediyorum, böylesi bir ucubeyi Kuşadası’na uygun gören zihniyet, sizi buna nasıl inandırdı. Karayollarının Kuşadası’nı Çin Seddi gibi ikiye bölen köprülü kavşak örnekleri önümüzde dururken, ikincisine  ne gerek vardı? Hem de Kuşadası’nın öncelikli onca sorunu, onca düzeltilmesi gereken problemi varken, bu proje bana gereksiz geldi, hala geliyor. Umarım yanılırım.

Olan oldu, yapıldı. Bir iki gözlemimi iletmem gerekirse; Sadece bir arabanın geçebileceği  yollarda kazalar kaçınılmaz. O yolun her hangi bir şeridinde bir aracın bozulması, kaza yapması o şeritte trafiğin tamamen durması demek. Karşıdan karşıya geçecek hiçbir yer yok. Alt yollardan biraz hızlı çıkan araçlar, aniden karşılarında yayaları, okul çocuklarını görecekler. Yaylalara, karşıdan karşıya geçmek isteyenlere eziyet olacak ama, yolun ortasını demir bariyerlerle acilen kapatılması en azından can kayıplarını önleyecektir diye düşünüyorum.  

Son olarak sayın Çerçioğlu; Keşke kıskanmamı gerektirecek, keşke karşı çıktığım için utanmamı gerektirecek bir eser ortaya çıksaydı. O zaman kıskançlıktan çatlayabilirdim. Ama ben Kuşadası adına çok üzüldüm, hem de çok..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
google.com, pub-4400075568548996, DIRECT, f08c47fec0942fa0
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.