Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kuşadası’nda yaşayan herkesin mutlaka bilmesi gereken bir anı…

Yazının Giriş Tarihi: 18.01.2020 20:14
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.01.2020 20:14

Adakule bitişiğinde, dönemin imar planlarında afet toplanma bölgesi olarak işaretlenen kayalıkları (dağı) Müjgan abla ağaçlandırmak için çok çaba harcadı. Bakanlıklardan izinleri aldı. Gerekçesini bilmiyorum, ama bu hayalini bir türlü gerçekleştiremedi.

 

2011 Yılında  siyasetçi, yönetici bürokrat, tehdit ve  şantajcılardan oluşan bir  çete 550 dönümden fazla olan bu alanı ele geçirmek, Müjgan ablanın elinden almak için harekete geçti. Önce imarını değiştirttiler. Ardından turizm maskesi altında iki dönüme bir villa yapacakları bir proje geliştirdiler. Bir veya ikisi hariç, hemen tümü halen bu kentte yaşayan bu çıkar grubunun tepeyi alacağını, Ankara’da bürokratik işlemleri bitirmek üzere olduklarını öğrenince üstüne gittim. Dönemin Kaymakamına gittim. Beni oyaladığını anlayınca konuyu haberleştirdim.

 

Haber Ulusal basında geniş yer alınca, bu plan bozuldu. Ama artık bu çetenin hedefindeydim. Bana ve aileme yapmadıklarını bırakmadılar. “Hain”, “Terörist”, “Kuşadası düşmanı” ilan ettiler. Yüzüme karşı, “sen bizi en az 100 trilyondan ettin, bunun hesabını vereceksin” dediler. Nasıl kurtulduğumu, o dönemde neler yaşadığımı, ailemin, çocuklarımın, eşimin nasıl hedef tahtasına konulduğunu defalarca yazdım, www.adaninsesi.com arşivlerinde hala duruyorlar.

 

Eğer Adakule’den, eski taş ocağı olan Shel karşısındaki Özdostlar sitesine kadar uzanan alan bu gün ranta ve o çeteye kurban gitmediyse başta Müjgan abla, sonra (Mütevazi olamayacağım) benim sayemde. 

Sadece bilinsin istedim….

 Müjgan ablamı saygıyla anıyorum.

Meraklısı için ilgili yazıların linkleri…

 

http://www.adaninsesi.com/talancilar-basaracak-n10384/

http://www.adaninsesi.com/panel/index.php?script=addarticle&id=9

http://www.adaninsesi.com/makale/beni-sustururlarsa-demistim-14/

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.