Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kuşadası Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Oda Başkanlarına Açık Mektup

Yazının Giriş Tarihi: 06.06.2020 18:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.06.2020 18:34

Sayın Kaymakam;

Sayın Belediye Başkanı;

Sayın KUTO,KESO,KODER,TÜRSAB,Şoförler Odası Başkanları;

Normalleşme süreci başladı. Açıklanan önlem ve getirilen kriterleri tüm meslek grupları uygulamak için hummalı bir çalışma içine girdi. Herkes ekmek teknesini açmak için olağanüstü bir çaba harcıyor. Kapalı kalan 80 günün kayıplarını telafi için çareler arıyor.

İçişleri Bakanlığı Lokanta, Restarurant, Pastane, Kafe gibi yerlerin açılış kapanış saatlerini 22.00 olarak belirledi. Bu kurala uymayanlara ağır cezalar öngördü.

Kuşadası bir turizm kenti. Gerek bu kentte yaşayanlar, gerekse gelen misafirler için akşam saat 21.00’da başlıyor. Bu saatte restorana oturan birinin önündeki tabak ve servisin 45 dakika sonra kalkması gerekiyor.  Eğer süre uzatılmazsa bir çoğu  ağır cezalar alacak veya bu günden mekanlarını açmayacak. Bu sadece kapanan, etkilenen restoranı, pastane, kafeyi değil, ona mal satan esnaf, yolcu taşıyan şoför, çalışan elemanı da etkileyecek.

Sayın  Kaymakam;

Turistik bir ilçenin Kaymakamı olarak esnafına, yaşayanların ekonomisine, refahına sahip çıkmak sizin asli göreviniz. Sizden tolerans isteniyor. Seyahat yasaklarında 172 bin aracın ada girmesini, plajların yaz aylarını aratmayan görüntülere sahne olmasını görmediğiniz gibi, açılış saatlerinin en azından 24’e kadar uzamasını da görmeyin. Emniyet güçlerine toleranslı davranmalarını söyleyin. Hem Kuşadası’na nefes almaya gelenler, hem de esnaf rahatlasın. Herkes ne yapacağını bilsin.

“Benim yetkim yok!” diyerek topu taca atmaya çalışmayın lütfen. Yetkiniz yoksa, bu kentin can damarlarının sağlıklı işlemesi için Valilik, İl Pandemi Kurulu veya İçişleri Bakanlığında bu soruna çözüm bulunması için girişimde bulunun.

Hiçbirini yapamıyorsanız; Kreşler, oteller, toplu taşıma araçları, kahvehaneler, pazaryerleri, plajlarda saat 22.00’a kadar gizlenen, otellerde 24 saat boyunca kimseye bulaşmayan corona virüsünün, saat 22.00’dan sonra restoran, kafe ve pastanelerde ortaya çıkacağının mantığını öğrenin, bize anlatın. Cahil kalmayalım.

Sayın Belediye Başkanı;

Sayın KUTO,KESO,KODER,TÜRSAB,Şoförler Odası başkanları;

Bu sorun hepinizin üyelerini ilgilendiriyor. Hepsi için, herkes için, Kuşadası için bir araya gelin. 

Kaymakam, Vali, Milletvekilleri, Mesleki üst kuruluşlarınızı devreye sokun, bu sorunun çözülmesine katkıda bulunun. 

Bu arada; benim restoranım, kafem, işletmem yok. Ben bu kentte yaşayan, bu sektörden ekmek yiyen binlerce insanın tercümanlığını yapıyorum sadece.

Sağlıkla kalın.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.