Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kayalı'nın toplantısından izlenimler

Yazının Giriş Tarihi: 25.07.2016 23:56
Yazının Güncellenme Tarihi: 25.07.2016 23:56

Belediye Başkanı Özer Kayalı, bu gün iki yıl iki aylık iktidar dönemini anlatmak için halkın seçmenin önüne çıktı. Kalabalık salona sığmadı. Ticaret Odası, Esnaf Odası, Mimarlar Odası, Şoförler Odası, TÜRSAB başta olmak üzere bir çok dernek ve Sivil Toplum Örgütünün başkan ve yöneticileri salondaydı. Tek olumsuzluk, salon kalabalık, klimalar yetersizdi.

            Toplantıya en büyük ilgiyi, geçmiş dönemin rantçıları,keneleri gösterdi. Hepsi tam kadro oradaydı. Hangi paralarla alındığı bilinmeyen son model kameraları, konuşma yapan başkan dururken izleyicilere çevirip, sözde baskı kurdu. Alkışlayan kim, ilgiyle dinleyen kim tespit etmeye çalıştı. Tavırları, hareketleri, hatta yüzlerindeki iğrenç tebessümle “onca haltı yememize rağmen, yine insan içine çıkabiliyoruz. Çünkü bizde utanma yok” mesajı verdi.Toplantıyı sabote etmek için çaba gösterdi. 

                                   ***

              Kayalı, aslında toplantının özetini iki cümle ile yaptı. Kendi dönemlerinde Kuşadası Belediyesinde para ile, tehditle, iltimasla, rüşvetle iş yapma döneminin sona erdiğini söyledi. İmar’da dönen dolapları kelimeleri dikkatli seçerek anlatmaya çalıştı. Aynı arsa ile ilgili 4-5 imar planının olduğunu, mekanik, statik, mimari projelerin farklılık gösterdiğini aktardı. Kısacası, Kuşadası Belediyesinde geçmişte ki vurgun ve rant düzeninin inceliklerinden ip uçları verdi. Ve sözlerini gelecekte Belediye yönetimine gelip vurgun hayalleri kuranların hevesini kursağında bırakacak açıklamayı yaptı: Bundan böyle imar planları dijital ortamda ve herkesin erişebileceği şekilde olacaktı.

                                   ***

              Başkan Kayalı kimseyi hedef almadan, kimseyi suçlamadan, kelimelerini dikkatli seçerek sadece yaptıklarını anlattı. Bence hitabeti, salona hakimiyeti ve izleyenlerle kurduğu teması ile bu güne kadar ki en başarılı toplantısını yaptı. Toplantı sonunda Belediye Meclis Üyeleri ve Bürokratları ile toplu bir fotoğraf vermesi ise ekibine güvenini;Salonu dolduranlar ise, alkışları ile 2014 Martın'da verdikleri desteğin hala sürdüğünü gösterdi.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
google.com, pub-4400075568548996, DIRECT, f08c47fec0942fa0
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.