Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bir atasözü; “Denenmişi denemek ahmaklıktır” der.

Yazının Giriş Tarihi: 25.01.2024 14:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 25.01.2024 14:21

“Denenmişi denemek ahmaklıktır” sözünün bir benzerini Albert Einstein“Aynı şeyi tekrar tekrar yapıp her seferinde farklı sonuç beklemek aptallıktır” şeklinde söylemiş.Bu iki veciz sözden şunları anlıyoruz: Bir konuda önceden denenmiş bir yöntemin yeniden denenmesi akılsızlıktır. Aynı şekilde başarısızlığı, beceriksizliği önceki denemelerle ortaya çıkan birine "bu defa başarır" diye yeniden görev vermek, mantıklı ve doğru davranış değildir.

Şehrini seven yerel yönetici; Şehrini nakış nakış, dokur. İnsanı, yeşili, havayı, suyu, mis kokan toprağı, esas alarak planlama yapar; Şehrinin her tarafını yeşille güzelleştirir. Şehrine; Gül bahçeleri, bisiklet yolları yapar. Sahilleri, sahil yollarını, kumsalları turizme kazandırır. Saymakla bitmeyecek o kadar hizmet var ki, kısacası şehrini seven, halkını önemseyen bir yerel yönetici neler yapmaz ki?

40 yılı aşkındır Kuşadası’nda yapılan tek icraat, yeni rant kapıları açmak. Şehrini seven yerel yöneticilerimiz,  şehrini ve halkını unuttu. O nasıl bir koltuksa verilen sözler, vaat edilen projeler, toplantılarda alınan kararlar, hiçe sayıldı.

Sonuç;  “Denenmişi denemek ahmaklıktır” diye bir atasözümüzü hatırlatmakla birlikte, seçimi kazanıp başkanlık koltuğuna oturmak için milyonlar harcayan bir kimsenin tek hedefi harcadığı milyonları milyarlara çevirmektir diyerek  noktalıyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.