Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Pamukoğlu Kuşadası’na geldi

Hak ve Eşitlik partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Reyhanlı’da patlayan bombalarla ilgili olarak başbakan Tayip Erdoğan’a yüklendi.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2013 18:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Pamukoğlu Kuşadası’na geldi

Partisinin yapılacak etkinliklerine katılmak üzere Aydın’a giden Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, Kuşadası’na uğrayarak partilileri ve vatandaşlarla sohbet etti. Bir çay bahçesinde oturan Pamukoğlu, ülkedeki gelişmeleri değerlendirdi, vatandaşlar ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Reyhanlı’da neler oldu? Sorusuna sorularla karşılık veren Pamukoğlu “Reyhanlı’da ne oldu? Akdeniz kıyısında uçağınız ne oldu? Sonra yağmur gibi uçak savarlar, Toplar yağdı ne oldu? Cilvegözü’nde ne oldu. Şimdi Reyhanlı’da ne oldu? İki gün önce uçağınız düştü ne oldu? Tüm bunlar olurken siz devlet olarak hükümet olarak ne yaptınız? Siz el alemin topraklarıyla, rejimiyle sınırlarıyla oynarsanız,  savaş kışkırtıcılığı yaparsanız o veya onun destekçileri, destekçilerinin yandaşları veya o bölgedeki gelişmelerden çıkar sağlayan bütün servisler ve taşeronları bunu yapar. Bir sürü anarşist grup var. Mezhebinize göre o anarşist grupları da destekleyebilirsiniz. Bunu yapsanız da aşikar yapmayacaksınız. Diplomasi denen bir şey var. Siz çıkıp ekranlara,günde üç defa Suriye budur, Esat şudur derseniz olmaz sonuç böyle olur” dedi. 

            Bir vatandaşın birleşmeyi gündeme getirmesi üzerine Hak ve Eşitlik Partisi Genel başkanı Pamukoğlu isim vermeden MHP’yi eleştirerek “Mecliste partiler klasik özelliği olmayanlar. Dışarıda aynı şekilde partiler var. Kimse benden yumuşak davranmamı sözleri esnetmemi beklemesin. İnsanlar alışkanlıklardan kurtulmak zorunda. İnsanlar alışkanlıklardan başlarına  bir şey geldiğinde, acı çektiklerinde bu alışkanlıklardan kurtulmaya çalışır.  Öbürleri hep varlardı. 50-80 yıldır vardılar, ne değişti?  Şimdi karar zamanı. Biz alışkanlıklarımızdan vaz geçemiyoruz derseniz  bana ağlamayın, hele bana hiç ağlamayın

Birleşelim de neye göre. Lider yoksa mücadelede yoktur. Hayat iki şeyden oluşur, karar ve eylem. Bunların olması için cesaret lazım” yanıtı verd

i.

            Yaşanan gelişmele


rin insanları lider arayışına ittiğini, partilerinin büyük ilgi gördüğünü söyleyen Pamukoğlu “Üstü üste bir çok şeyler oldu insanlar partimize gelmeye başladı. Keşke böyle olmasaydı. Olaylar ve gelişmeler insanları düşünmeye sevk ediyor. Zorda kalmazlarsa lider aramazlar. Lideri halk çıkarır. Bizde ise Partilerin genel başkanını kurultay delegeleri seçiyor. O delegeler zaten genel başkanın seçtiği adamlar, benim seçtiğim adamlar beni seçiyor. Bunun sağlıklı bir sistem olduğunu söyleyen savunan bir beyni kefe’nin bir tarafına, diğer tarafına da kuşun beynini koyun kuşun beyni daha ağır gelir.  İnsanlar nasıl bu kadar aldatıyor anlayamıyorum” dedi.

PKK’nın çekilmesini değerlendiren Pamukoğlu, “PKK çekiliyor, gidiyor, bir bando mızıka eksik. Bir kırmızı başlıklı kız koysunlar geçişleri tam olsun. Resimler görüntüler.  Orda toplanacaklar daha da palazlanacaklar. Daha güçlenecekler. İstekleri var. Yaptın yaptın, yapmadın tekrar ortaya çıkacaklar” şeklinde konuştu.Pamukoğlu bir vatandaşın getirdiği kitaplarını imzaladı. Vatandaşlarla bir süre daha sohbet ettikten sonra Aydın’a hareket etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.