Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kuşadası DSP de deprem

İlçe başkanı, yönetimi ve meclis üyeleri istifa etti..

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2011 14:41
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Kuşadası DSP de deprem

DSP Kuşadası İlçe başkanı, beş belediye meclis üyesi, yönetim kurulu üyeleri ile bazı üyeler partilerinden istifa etti. İlçe Başkanı Behçet Alp, arkadaşları adına yaptığı açıklamada,  Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal ile  O'nun zihniyetindekilerin Ecevit'in partisini bitirdiğini, Demokratik Solculara ihanet ettiğini  belirtti.  Genel Merkezin il başkanı olarak atadığı Cemil Köroğlu’nu Kendi partisine icra getirmeye çalışan, partisine zarar vermiş, kamuoyunda kötü bir izlenime sahip bir şahıs olarak adlandıran Alp, atamaya tepki gösterdi. Alp “Cemil Köroğlu, Resmi Belgenin Düzenlenmesinde Yalan Beyan suçunu işlediği iddiasıyla Kuşadası 2. Sulh Ceza Mahkemesinde dava açılmış ve yapılan yargılama neticesinde partisini kandırmak suretiyle Resmi Belgenin Düzenlenmesinde Yalan Beyanda Bulunmak suçunu işlediği sabit görülmüş ve Mahkemece cezalandırılmasına karar verilmiştir.Yine bu kişi bu suretle birçok kişi aleyhinde suç işlemiş ve insanların mağduriyetine sebebiyet vermiş bir şahsiyettir. Kararlardan sadece bir tanesi ek’te sunulmuştur.Ama her ne hikmetse tüm bunları bilen Örgütten sorumlu DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “ne yapalım adam bulamadık” diyerek Cemil Köroğlu’nu  Aydın il başkanı olarak atamıştır, bir diğer anlatım ile Genel Merkez Partisini zarara uğratmış, kamuoyunda kötü bir izlenime sahip bu şahsı adeta ödüllendirmiş ve kendisine Aydın İl Başkanlığı görevini vermiştir. Bu zihniyette olan Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal  ve O'nun zihniyetindekiler Ecevit'in partisini bitirmiş, Demokratik Solculara ihanet etmişlerdir. Bu zihniyetle siyaset yapanlar, Demokratik Solu içinde bulunduğumuz bu duruma getirmiştir” dedi.DSP Genel Merkezinin İl ve İlçe örgütlerini kaderlerine terk ettiğini de savunan Behçet Alp, “İl yönetimimizin Ağustos ayında toplu olarak istifa etmiş olması, Genel Merkezin tüm olup bitenlere sessiz kalması, İl ve İlçe Başkanlıklarının kendi kaderlerine terk edilmiş olması ve tüm bu olup bitenlerin yanında bir de Partisini zarara uğratan ve bu nedenle ceza almış olan Cemil Köroğlu’nun Aydın İl Başkanı olarak atanması bardağı taşıran son damla olmuştur” diyerek bundan böyle siyasi çalışmalarını bağımsız sürdüreceğini açıkladı.

            Belediye Meclis Üyesi Faik Alp’te “Ben ve meclis üyeleri arkadaşlarım Muşti Demiroğlu, Mustafa Sarıoğlu ile Abdullah Gür partide çalışma ve hizmet verme koşullarımız ortadan kalktığı için istifa kararı aldık”dedi.

            İl Başkanı Cemil Köroğlu ise sadece ilçe başkanı Behçet Alp’in istifasının genel merkeze ulaştığını, yönetim kurulu üyelerinin ise kendileri tarafından görevden alındığını belirterek “İl Başkanı olarak atanmamdan sonra genel merkezimize ulaşan tek istifa dilekçesi var, Behçet Alp’in. Geçtiğimiz Cuma günü ise Kuşadası İlçe yönetimini görevden aldım. Yeni bir oluşum için Nebahat Gürpınar arkadaşımıza görev verdim. Meclis üyeleriyle ilgili şu ana kadar elimize ulaşan bir istifa yok”dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.