Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kuşadası CHP karıştı

Olağanüstü kongrede İlçe Başkanı ile Belediye Başkanının söz düellosu. Bal : umarım ilçe başkanının odasını çilingirle açtıranlar malum binanın 5. katında partililerimizin ve halkımızın yüzüne kapalı olan şifreli kapıları da çilingirle açtırabilirler

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2010 19:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Kuşadası CHP karıştı

            CHP Kuşadası ilçe örgütü olağanüstü kongresi ilçe başkanı Mehmet Bal ile partili belediye başkanı Esat Altungün arasında söz düellosuna sahne oldu. İlçe örgütünün 169 delegesinden 125’ninin noter kanalıyla gönderdiği kongre talebi doğrultusunda CHP İlçe kongresi belediye düğün salonunda yapıldı. Divan başkanlığı Aydın Milletvekili Fatih Atay’ın yaptığı kongre oldukça gergin geçti. İlçe başkanı Mehmet Bal’ın yaklaşık bir ay önce yapılan örgüt toplantısında  Kuşadası Belediyesinde CHP’ye yakışır belediyecilik anlayışı olmadığını eleştirmesiyle düğmeye basılmış, Bal yönetiminin düşürülmesi için Belediye Başkanı Esat Altungün’e yakın delegeler noter kanalıyla olağanüstü kongre talebinde bulunmuştu. 

 

Partinin kaosa sürüklendiğini, parti yönetimi ve CHP  belediye meclis grubunda bölünmeler yaşandığını söyleyen CHP İlçe başkanı Mehmet Bal “partimizin belediye meclis grubu ile ilçe yönetiminin entrikalar ve dedikodularla kamuoyunda Brezilya dizisi gibi algılanmasına izin veren anlayış halka nasıl hesap verecektir merak ediyorum. Parti içinde yaratılan bu kaos genel merkezimizin değişimle aldığımız enerjinin kaybedilmesine neden olmuştur. Partimizin tarihinde ilk defa bir ilçe başkanının odası gerekli olmamasına rağmen ilçe sekreterince çilingir tarafından açılmıştır. Dilerim ki ilçe başkanının odasını böyle açtıranlar belediye binasının 5. katında partililerimizin ve halkımızın yüzüne kapalı olan şifreli kapıları da çilingirle açtırabilirler” diyerek isim vermeden belediye başkanı Esat Altungün’ün  AKP’nin il başkanı gibi davrandığını öne sürdüğü Valiyi evinde ziyaret etmesini eleştirdi. Bal, yeni yöneticilerin belediye ile doğrudan veya dolaylı iş ilişkisi içerisinde olmaması gerektiğini de hatırlatarak “Ya gelirinizden vazgeçin ya da adaylıktan çekilin. Çünkü bu durum Atatürk’ün kurduğu partimizin terbiyesine, geleneğine uygun olmaz” dedi.

 

CHP’li belediye başkanı Esat Altungün’de konuşmasında delegasyonun tüzükten kaynaklanan haklarını kullandığını söyledi. Altungün “hangi tavrın partimize zarar vereceğini çok iyi biliyorum. Partilimiz ile yerel yönetim arasında hiçbir sorun yok. Farklı anlayıştaki herkesle yerel yönetimin sorunu var” diyerek ilçe yönetiminin başarısız olduğunu  öne sürdü.

 

İl Başkanı Tunç Aytur’un konuşması için kürsüye çıkınca salonda bulunan partililer dışarı çıkmaya başladı.  Aytur, bunun üzerine konuşma yapmaktan vazgeçerek yerine oturdu.

Kongre de belediye Başkanı Esat Altungün’e yakınlığı ile bilinen Mehmet Gürbilek’in başkanlığındaki tek liste ile seçimlere gidildi. Gürbilek’in listesinde yer alan isimler şöyle: Tufan Asrav, Melahat Cengiz, Ertan Çetinkal, Hasan Demirel, Özgür Evran, Soner Kaplan, Filiz Küçükyağcı, Göknil Turhan, Hüsnü Uçar, Metin Uğur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.