Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kayalı, “Ben görev adamıyım”

CHP’den Kuşadası Belediye Başkanı A.Adayı Özer Kayalı, Kuşadası’ndaki sivil toplum örgütleri ile kanaat önderlerine ziyaretlerini sürdürüyor. Yapılan anketlerde, “siyasete yeni bir soluk, belediyeye çalışkan ve üretken bir çalışma sistemi getirecek isim” olarak öne çıkan Kayalı, ziyaretlerinde “Ben siyasetçiden çok görev adamıyım” mesajını veriyor.

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2013 15:24
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Kayalı, “Ben görev adamıyım”

Kuşadası kamuoyunda adaylığına kesin gözüyle bakılan  Özer Kayalı ve çalışma arkadaşları çalışmalarını sürdürüyor. Bir ay içinde aralarında Ticaret Odası, Şoförler Odası, Rehberler Odası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği,Eko Sistemi Koruma Ve Doğa Sevenler Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Hacı Bektaş Veli Kültür Vakfı’nın bulunduğu bir çok mesleki örgütlenme ve derneği ziyaret eden Kayalı ve çalışma arkadaşları, çarşı merkezi ve köyleri de ihmal etmedi. Ziyaretlerin kendilerine büyük güç verdiğini söyleyen Kayalı, “Kuşadası insanı, esnafı, turizmcisi, genci, kadını siyasette gerginlik istemiyor. Laf kalabalığı ile kandırılmaktan bıkmış. Sükunet istiyor.  Yeni bir soluk, yeni bir anlayış istiyor. Ben bu kentte doğdum, büyüdüm, ekmeğini yiyip, suyunu içtim. Geldiğim noktaya ulaşmamda Kuşadası’nın çok emeği var. Ben klasik siyasetçi değilim. Ben siyasetçiden çok görev adamıyım. Doğup büyüdüğüm bu kente bir şeyler vermek istiyorum. Kuşadası’na borcumu ödemek, Kuşadası halkının, çocuklarımızın gurur duyacağı  kalıcı eserler bırakmak istiyorum. Tabi ki hiçbir şeyi tek başıma gerçekleştiremem. Benimle birlikte yola çıkan, hepsi de mesleklerinde başarılı, kamuoyunun yakından tanıdığı çalışma arkadaşlarımla Kuşadası’nın kaderini değiştirmeye geliyoruz. Hayallerimizin Kuşadası’nı kuracağız. Bu kararlılığımızı gören Sivil Toplum Örgütlerinin, halkımızın destekleri bize güç veriyor” dedi.

                        Önerileri dikkate alacağız

            Kuşadası için elini taşın altına koyacak herkesle çalışabileceklerini söyleyen Belediye Başkan A.Adayı Özer Kayalı, önerilere açık olduklarını söyledi. Kayalı, “Ziyaret ettiğimiz Oda ve derneklerin, turizmcilerimizin, esnaflarımızın Kuşadası ile ilgili beklenti ve önerilerini alıyoruz. Birbirinden değerli fikirler, çözüm önerileriyle karşılaşıyoruz. Örneğin Ticaret Odası’nın hazırladığı bir birinden değerli ve önem taşıyan raporlar var. Bu güne kadar kimse bu raporları dikkate almamış. Her kesin şikayet ettiği bir çok sorunun çözümü o raporlarda var. Uygulansa Kuşadası’nın ticareti gelişir, ekmeği çoğalırsa refah düzeyi artar. Biz tüm önerileri dikkatli bir şekilde not ediyoruz”dedi.

                        Kimseye makam mevki sözümüz yok

            Kimseye diyet borçlarının olmadığını, kimseye makam mevki sözü vermediklerini, kimseyle pazarlık yapmadıklarını söyleyen Özer Kayalı, “Bizim hedefimiz belli, niyetimiz belli.Yapacaklarımızı açıkça söylüyoruz. Yeni bir yönetim anlayışı getireceğimizi üstüne basa basa belirtiyoruz. Kuşadası’nda hiçbir şeyin eskisi gibi, böyle gelmiş böyle gider anlayışı ile gitmeyeceğini vurguluyoruz. Bunları gerçekleştirmek için yola çıktık, bizimle birlikte olmak isteyen herkese kapımız açık. Ancak kimse bizden mevki makam pazarlığı yapmamızı beklemesin. Kimseye makam, mevki sözü vermeyiz. Kuşadası’nda yaşayan, bu kentle ilgili kaygı duyan, benim de yapacak bir şeylerim var diyen herkesin üstlenebileceği görevler vardır. O olanağı bulup, yaşadığı kente borcunu ödeyen herkes en yüksek mevki ve makamın hazzını tadacaktır ” diyerek birlikte yönetim anlayışını hayata geçirmekte kararlı olduklarının altını çizdi.       

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.