Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AKP’de şok istifa

Aday adayı Behçet Alp, AKP’li ilçe başkanını “Temiz siyaset rahatsız etti” diye suçlayarak hem partisinden, hem de aday adaylığından istifa etti.

Haber Giriş Tarihi: 16.01.2014 16:39
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
AKP’de şok istifa
         Kuşadası  AKP’de istifa depremi yaşandı. AKP Belediye başkan aday adaylarından Behçet Alp, hazırlattığı seçim aracından “yolsuzluklara,haksızlara karşı geliyorum” sloganıyla yayın yaptırınca, İlçe başkanı Ali Kara tarafından uyarıldı. Yaşanan tartışma sonucu Alp, aday adaylığından ve AKP’den istifa etti. İstifa sonrası taraflar yaptıkları açıklamalarla birbirilerini suçladı.

            2009 Yerel seçimlerinde DSP’den meclis üyesi seçilen , bir buçuk sonra AKP’ye geçerek ve partinin yönetimine seçilerek siyasi çalışmalarına devam eden Behçet Alp, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında düzenlediği miting ile başkanlık için aday adaylığını açıklamıştı. Seçim çalışmalarını yürüttüğü süreçte sürekli AKP ilçe başkanı Ali Kara’nın engellemeleriyle karşılaştığını, yanındaki arkadaşlarının Kara tarafından uyarıldığını, destek veren partilileri ihraç edeceğini söylediğini söyleyen Alp,seçim aracının bardağı taşıran son damla olduğunu kaydetti.

            Alp:”Yine seçim yasaklarının kalkmasının ardından aday adayı çalışmalarım kapsamında gezen seçim araçlarımı “Seçim araçlarını durdur, bazı aday adayları rahatsız oluyor. Durdurmazsan elimden geleni yaparım” diyerek durdurmamı, seçim çalışması yapmamamı istedi. Ak Parti ilçe başkanının, Ak Parti belediye başkan aday adayının, partisi için çalışmalarını durdurması çok manidar bir durumdur. Kendisi görevi gereği aday adaylarını bir araya getirmesi ve çalışma yapılmasını teşvik etmesi gerekirken, bizleri bir araya getirmekten de sürekli kaçındı. Bu süreçte Ak Parti İlçe Başkanı Ali Kara’nın farklı hesapları olduğunu açıkça gördüm. Temiz siyaset, yeni bir Kuşadası sloganı ve iradesiyle yaptığım çalışmalar, kendisini rahatsız etti, hesaplarını bozdu. Bu nedenle şahsıma yönelik yıldırma politikası izledi. Bugüne kadar yılmadım, hep mücadele ettim, sabrettim, azmettim. Fakat en sonunda anladım ki, yarın aday olduğumda, kendisi orada olduğu sürece seçim çalışmalarımda da aynı tutum ve tavırlarını devam ettirecek. Onun haksız ve hukuksuz davranışlarına daha fazla tahammül edemedim. Bu nedenle istifa kararını aldım. İstifamın tarzı, zamanlaması kimi partililerimi rahatsız etmiş olabilir. Ancak içinde bulunduğum koşullar ve gidişat bunu gerektiriyordu. Süreç içerisinde şahsıma destek veren herkese sonsuz teşekkür ediyor, haklarını helal etmelerini diliyorum. Önceliğim hep Kuşadası oldu. Temiz bir sayfa, yeni bir Kuşadası için çalışmalarıma ve mücadeleme devam edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın”dedi.

            AKP İlçe başkanı Ali Kara ise istifayı şaşkınlık ve hayretle karşıladığını söyledi. Kara, “Ben Alp’in önünü kesmek isteseydim aday adayı olamazdı. Aday olamayacağını anlayınca istifa etti. Araç meselesi ise bahane. Kuşadası’nda bir ilçe başkanı ve yönetimi var.Aday adaylarının yapacağı işlerden benim bilgimin olması gerekiyor. Bir anons aracı çıkarıldı, anonslar yapmaya başladı. Bu aracı çıkardığında kendisini arayarak keşke bana sorsaydın  dedim. İstifa sonrası yaptığı açıklamalar beni hayrete düşürdü” dedi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.