Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tatlıses in Otelinin Satışı Ertelendi

Ünlü Türkücü İbrahim Tatlıses in Kuşadası ndaki Otelinin İcra Kanalıyla Satışında Alıcı Çıkmadı.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2010 14:22
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Tatlıses in Otelinin Satışı Ertelendi
ÜNLÜ türkücü İbrahim Tatlıses'in Kuşadası'ndaki otelinin icra kanalıyla satışında alıcı çıkmadı. Satış 10 gün sonraya ertelendi. Otelinin icralık olması, küçük bir kıza söylediği cümle ile kumar operasyonu nedeniyle basının gündeminden düşmeyen ünlü türkücü, ''Bıktım artık, günahım Tatlıses olmak. Artık ticaret yapamıyorum' diye isyan etti.

Doğtaş firmasıyla mahkemelik olan İbrahim Tatlıses'in oteli Kuşadası İcra Dairesi'nde bugün satışa çıkarıldı. İhale odasında yapılan ve dört ayrı dosyanın, otelin üzerinde bulunduğu iki ayrı arsa satışına katılan olmadı. Doğtaş Avukatı Ayten Çorapçıoğlu ile Tatlıses'in avukatı Hayati Şahin'in hazır bulunduğu satışta otel binasının üzerinde olduğu arsa 9 milyon 60 bin, havuzun bulunduğu bölüm ise 910 bin liradan satışa çıkarıldı. Alıcı çıkmadığı için 17 Aralık Cuma gününe ertelenen ikinci satışta otel binası 6 milyon 450 bin, diğer bölüm ise 612 bin liradan satışa çıkarılacak.

Satışı izleyen DHA muhabirine telefonla açıklamada bulunan İbrahim Tatlıses, Doğtaş ile aralarındaki davanın görüldüğü İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin kararını Yargıtay 15. Hukuk Dairesi'nin bozduğunu söyledi. Tatlıses, Ticaret Mahkemesinin Doğtaş firmasının eksik ve ayıplı iş yaptığı ile ilgili beyanı ve kendilerinin sözleşme gereği firmaya açtıkları ceza davasındaki alacaklarıyla ilgili hususları göz önünde bulundurmadığını, bu durumun ise Yargıtay 15. Hukuk Dairesi'nin bozma gerekçesi olduğunu söyledi. Tatlıses, ''Şimdi mahkeme yeniden görülecek. İstanbul'daki mahkeme hakimi ile aramızda mahkemeleşme olduğu için dava başka bir mahkemede yeniden görülecek. Mahkeme bilirkişi raporuna göre firma otelimizde 2 milyon 200 bin liralık iş yapmış. Bizim firmaya yaptığımız ödeme ise 2 milyon 300 bin civarında. Ayrıca açtığımız ceza davası ile Doğtaş'tan iş tesliminden kaynaklanan gecikme nedeniyle ödemesi gereken ceza var. Tüm bunlara rağmen icra satışı devam ediyor. Doğtaş bu anlaşmazlıkları kullanarak sürekli basına malzeme veriyor. Oysa Yargıtay bizi haklı buldu' dedi.

İstanbul polisinin İsrail'de bulunan sisteme bağlanarak kumar oynattığı operasyona isminin karıştırılmasına tepki gösteren Tatlıses, savcıya gidip ifade verdiğini ve operasyonun kendisiyle hiçbir ilgisinin olmadığını savundu. Tatlıses, ''Kıbrıs'taki otelimi 15 Şubat 2005 tarihinde Cengiz Peker isimli şahsa devrettim. Aramızda sözleşmemiz var. Tatlıses isminin kullanılmaması için özel madde var. Otel bünyesinde bulunan Tatlıses Casino'nun işletilmesiyle ilgili 20 Kasım 2007 tarihine kadar yazılı sözleşme var. Bu tarihler içinde bir vatandaşın bastırdığı kart polisin düzenlediği operasyonla bir gözaltına alınan birinin çantasından çıkmış. Benim bunda günahım ve suçum ne. Gidip tüm bunları belgeleriyle olayı soruşturan savcıya ifade verdim ve anlattım' diye konuştu.

Artık ticaret yapamaz hale geldiğini söyleyen ünlü türkücü, ''Yargıtay kararına rağmen otel satışa çıkıyor. Adamın birinin çantasından çıkan bir kartvizit ve bir çocuk kullanılarak üstüme geliniyor. Bıktım artık. Günahım Tatlıses olmak mı? Sürekli üstüme geliniyor. Ticaret yapamıyorum' diye isyan etti.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.