Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yine Organize işler mi ?

Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün kamuoyunu aydınlatma amacıyla aşağıdaki soruların yanıtlarını gönderirse www.adaninsesi.com olarak yayınlayacağız.

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2010 10:13
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Yine  Organize işler mi  ?

Kuşadası Belediyesi ile hizmet aldığı bir özel güvenlik şirketi arasındaki iş ilişkisi ile ilgili iddialar  “Yine Organize işler mi?” sorusunu gündeme getirdi. Kamuoyunun gündemine Bomba gibi düşen ilişkilerle ilgili Kaçakçılık ve Organize Suçlar Bürosunun bazı belediye çalışanları ile Özel Güvenlik şirketi yöneticilerinin ifadelerine başvurduğu öne sürülüyor. Belediye meclis üyeleri ile konuyla ilgili bilgisi olan vatandaşların yönelttiği sorulara Kuşadası Belediye yönetiminin doyurucu yanıtlar vermesi isteniyor. www.adaninsesi.com Kamuoyu adına Belediye Başkanı Esat Altungün’e  soruları yöneltiyor:

 

1-Kuşadası Belediyesi  Özel Güvenlik Şirketine hangi yöntemle işi verdi? Neden ihale yapılmadı?

 

2-Hizmet süresini uzatan protokoller hangi yasa maddesine göre imzalandı? Belediyeniz İhale Komisyonunun bu protokol ve işlemlerden haberi var mı? Belediyede bu ek protokollerin olmadığı öne sürülüyor, ek protokoller yoksa firmaya neye göre, ne kadar ödeme yapıldı.

 

3-Belediye ile Şirket arasında imzalanan ana sözleşmenin bitiş tarihi Belediye ile Şirkette bulunan ana sözleşmelerde neden farklı?

 

4-Belediye başkanı Altungün’ün imzasını taşıdığı ve yasalara aykırı olduğu öne sürülen iki ek protokol belediyede var mı?Yoksa şirket bu protokolleri nereden buldu?

 

5-Firma ile Belediye arasında sözleşme neden tek nüsha olarak düzenlendi?

 

6-Ve en önemlisi, bunca söylentiye ve şaibeli soruya karşın neden aynı firma hala hizmet veriyor?  Kuşadası Belediyesine hizmet verecek başka bir firma yok mu? Neden özellikle bu firma?

 

7-Kuşadası kamuoyunda gündemi oluşturan bu hizmet alımı şekliyle ilgili bir araştırma yapıldı mı? Yapılmadıysa nedeni ne? Bu şirketin bazı meclis üyeleri ile ilişkileri konuşuluyor doğruluk derecesi nedir?

 

Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün kamuoyunu aydınlatma amacıyla yukarıdaki soruların yanıtlarını gönderirse www.adaninsesi.com yayınlayacağız.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.