Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ulusal Gençlik Parlamentosunun hedefi genç milletvekilliği

UGP 2014 Yılı Yaz Okulu Kuşadası’nda Başladı. Toplantıda 2015 yılında yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde TBMM’de daha fazla genç isteği ele alındı.

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2014 17:12
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Ulusal Gençlik Parlamentosu (UGP) üyesi gençler, 2014 Yılı Yaz Okulu Toplantısı için Kuşadası’nda buluştu. Üç gün sürecek toplantı için 70 ilden gelen 186 Ulusal Gençlik Parlamentosu üyesi Kuşadası’na geldi. Grand Belish Hotel’de başlayan toplantılarda, yerel Seçimler öncesi Genç Dostu sözleşmeyi imzalayan belediye başkanlarının çalışmalarını izleme sonuçları  değerlendirildi.  Gençlik Parlamentosu ayrıca  2015 Genel seçimlerinde daha fazla gencin TBMM’de temsil edilmesi için bir kampanya planı hazırlama kararı aldı.

Toplantı hakkında bilgi veren BM Koordinatörü ve Habitat Onursal Başkanı Sezai Hazır, “Geçen yerel yönetimler seçimleri yapılmıştı ve ulusal gençlik parlamentosu genç dostu belediyeler kampanyası başlatılmıştı. Bu anlaşmayı imzalayan belediyelerle birlikte bunun yükümlülüklerinin nasıl yerine getirileceği konusunda burada bir yol haritası çizeceğiz. İkincisi de önümüzdeki yıl genel seçimler yapılacak ve bu seçimlerde TBMM daha fazla genç istiyoruz kampanyasının bir hazırlığı yapılacak. Bu açıdan bu toplantı çok önemli. Son beş yıldır Türkiye’de gençlik ile ilgili yürütülen önemli kararların alındığı, gençlerle ilgili pozitif kararların alınmasının sağlandığı bir ilçe özelliği taşıyor. Bu nedenle Kuşadası’nda başlatacağımız yeni kampanyamızın da ses getireceğine inanıyorum” dedi.
UGP’nin seçimler öncesi düzenlediği "Genç Dostu Kent-Genç Dostu Aday İyi Niyet Sözleşmesi”ni imzalayan ilk aday adayı olan Kuşadası’nın CHP’li  Belediye Başkanı Özer Kayalı, yardımcısı, Ayşe Şerifoğlu aracılığıyla gençlere bir mesaj gönderdi. Kayalı mesajında, “Sevgili gençler;Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Bazen umut kırıcı, üzücü, süreçler yaşanabiliyor. Ama iyi incelendiğinde böyle süreçlerden çıkışların büyük bölümünde gençlerin etkin rol oynadığı görülebilir. Önemli olan gençlerin hayallerini, beklentilerini unutmamaları, mücadeleden vaz geçmemeleridir. Yaşadığınız kentleri bırakarak burada toplanmanız, sizin bu ülkenin geleceğine yönelik hayalleriniz olduğunu gösteriyor. Size güveniyor, size inanıyorum. 1918’de Mondros mütarekesinin imzalandığı günlerde Mustafa Kemal Atatürk geleceğe yönelik umudunun kaynağının, gençliğe olan güveni olduğunu söyler ve gerekçesini şöyle ifade eder; “bugünün karanlıkları, ahlaksızlıkları, şarlatanları içinde, sırf vatan ve hakikat aşkı ile ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik gördüğümdür.” Bu gün benzer bir süreç yaşıyoruz. Ve yine geleceğe yönelik ışık olacak bir gençlik görüyoruz. Sizi görüyoruz.  Hayallerinizden sakın vazgeçmeyin diyorum” dedi.              
Toplantıyı Kuşadası Kent Meclisi Başkanı İsmail Tezgel ile yönetim kurulu üyeleri de izledi.       
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.