Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Turizmciler Kadı Kalesi için toplandı 

Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) geliri Kadı Kalesi kazılarında kullanılmak üzere Hilton Otel Old Town Tanneries  de “2017’e el ele açık hava partisi” düzenledi.  

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2016 15:53
Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2016 16:10
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Turizmciler Kadı Kalesi için toplandı 

Düzenlenen etkinliğe turizm sektörü temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.  Gecede, Turizmciler 2017 sezonunu ve önümüzdeki yıl yaşanması muhtemel gelişmeleri tartışma olanağı buldu. Etkinlik açılışında konuşan KODER Başkanı Tacettin Özden,” zor bir turizm sezonu geçirdik. 2017 turizm yılında da  çok zor bir turizm sezonu geçireceğiz. Ancak  turizm sektörünün önümüzdeki yıldan sonra  tekrar toparlanacağını umut ediyoruz ”dedi.

 

KODER Başkanı Özden, “Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği olarak, zor geçirdiğimiz kötü sezonu nasıl  pozitif hale getirebiliriz, neler yapabiliriz diye araştırmalar, girişimler yapıyoruz. Özellikle hükümet nezdinde çok ciddi girişimlerimiz var. Bunların bir kısmını basınla paylaşıyoruz. 2016 yılında hükümetimizden oldukça  destek aldığımız malumunuz. Önümüzdeki yılda, hükümetimizden bu desteğin devam edeceğini düşünüyoruz. Ancak, hükümetimizden özellikle ricamız  önümüzdeki yıl yapılması planlanan bu desteğin şimdiden açıklanması. Çünkü geç açıklanan bir desteğin  faydası olmuyor. Turizm sektörünün en az 2-3 yıl daha desteğe ihtiyacı olacak. Bu destekle geçinmemiz gerekiyor. Turizm sektörü elliden fazla sektöre katma değer yaratıyor.Her kes turizm sektöründen bir şekilde faydalanıyor. O yüzden bu sektörün ayakta kalması  ve yaşaması lazım. Yaşaması içinde el birliğiyle hükümetin, belediyenin ve büyükşehir belediyesinin turizm sektörüne destek vermesi gerekiyor. Önümüzdeki yılların başarılı ve az zararlı geçirilmesinin bir yolu var o da bu  desteklerle. Hep beraber bu zor dönemde müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya devam etmemiz gerekiyor.Müşteri memnuniyetini ihmal etmeyeceğiz, sürdürülebilir turizmden asla taviz vermeyeceğiz, turizm çok fazla değişiyor bu yüzden doğamıza ve çevremize sahip çıkacağız” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.