Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Turisti rahatsız edene ceza yağdı

Kuşadası’nda turistleri rahatsız eden, sahte parfüm ve zorla mal satmaya çalışan 157 kişiye ceza yazıldı. 6 İş yeri 5’er gün kapatma cezası aldı.

Haber Giriş Tarihi: 30.07.2013 21:47
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Turisti rahatsız edene ceza yağdı
 Kuşadası Kaymakamının talimatıyla turistlere asılanlara ceza yağdı. Turistin rahatsız edilmesinin bir “eğitim ve ahlak” sorunu olduğunun altını çizen Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan,   Kuşadası’na tatil amacıyla gelen yerli ve yabancı turistlerin en fazla şikayetçi oldukları seyyar satıcı, sahte parfümcüler ile bazı işyerlerindeki tezgahtarlarla mücadele amacıyla ‘Turizm Koordinasyon Denetim Ekibi” kurulduğunu söyledi..

             Yıl başından bu yana turistlere sahte parfüm satan 157 kişiye ceza kesildiğini söyleyen Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Güvenlik birimlerimizin yapmış olduğu uygulama ve denetimlerde yılın ilk yedi ayında ilçemize gelen yerli ve yabancı misafirlere parfüm satmak suretiyle rahatsızlık veren 157 kişiye 5326 sayılı kabahatler kanununun rahatsız etme başlıklı 37. maddesinin ‘mal ve hizmet satmak için başkalarını rahatsız eden kişilere idari para cezası verilir’ hükmü gereğince kişi başına 88 Tl olmak üzere toplam 13 bin 816 lira para cezası uygulandı. Yine aynı yasa gereğince turisti rahatsız eden 6 işyerine beşer gün süre ile kaymakamlığımız oluru ile kapatma cezası uygulanmıştır. Misafirlerimizi rahatsız eden uygulamaların önüne geçilmesi için Turizm Koordinasyon Denetim Ekibi oluşturuldu. Denetimler aralıksız sürdürülecek”dedi.

            Kuşadası’nda çeşitli tarihlerde, farklı kamu ve özel sektör kurumları ile mesleki odaların yaptıkları anketlerde, Kuşadası’na gelen yerli ve yabancı turistler  en önemli sorun olarak “Hanutçu, Seyyar satıcı, parfümcü ve tezgahtarların davranışlarını gösteriyorlar. Geçtiğimiz yıllarda bazı turistler bu davranışlar nedeniyle çarşıda gezememekten bunalarak beyaz tişörtleri üzerine “No hassel-Lütfen asılmayınız” yazarak dolaşmıştı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.