Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tuncay Uysal ın adı pazarlıklara karıştı

Kafesi belediye ekiplerince yıkılan Ömer Şipal, Başkan Uysal ın Meclis üyesi Serkan Benli için kendisini harcadığını öne sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 06.07.2011 13:57
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Tuncay Uysal ın adı pazarlıklara karıştı

            Davutlar sahilinde Uşaklılar sitesi bitişiğinde, belediye başkanı Tuncay Uysal’a yakınlığı ile bilinen Nuri Karaçay’a ait Locca eğlence merkezinin önündeki iki kafeteryanın yıkılması ilginç iş ve pazarlık ilişkilerini ortaya çıkardı. İşyeri belediye iş makineleriyle yıkılan Ömer Şipal kameralara yaptığı açıklamada, burasının alınmasında Tuncay Uysal’ın aracılık yaptığını, kendilerini kandırdığını, meclis üyesi Serkan Benli için kendilerini harcadığını öne sürdü.

                                    UYSAL ARACILIK ETTİ

Davutlar sahilinde Uşaklılar Sitesi girişindeki kafeteryayı iki yıl önce kiralamak isteyen Ömer Şipal, site yönetimi ile irtibata geçti. Bu aşamada belediye başkanı Tuncay Uysal tarafından çağrıldığını söyleyen Şipal “Başkan Uysal bize o iş yerini meclis üyesi Serkan Benli’ye bırakması halinde bize maliyeye ait, az ilerideki yeri  vereceğini söyledi, yeri gösterdi. Biz başkana güvenerek kabul ettik. Bizden resmi ödemeler dışında bir vatandaşa beş bin lira ödememizi istedi, biz bu parayı ödedik. Mal müdürlüğüne burada kafe bar açmamızda sakınca olmadığına ilişkin yazıyı verdi. Ruhsat verdi. Su bağladı. Elektrik bağlanması  için olur verdi. Maliyeye başvurdum, elemanlarımı sigortalattım. Yasal tüm işlemlerimi bitirdim. Başkan Uysal, belediyeye yapmamız gereken ödemelerle ilgili belediye encümeninde alınan 2009-462 sayılı kararını tebliğ etti, ona göre ödemelerimizi yaptık. Kafeyi turizm sezonuna hazırlamak için 65 bin liraya yakın masraf yaptık. Tüm hazırlıklarımızı tamamladığımızda belediyeden burasının maliye arazisi ve kıyı kenar çizgisi içerisinde olduğu belirtilerek tahliye etmemiz istendi. Açılmasına izin verilmeyen işyerimizi  belediye ekipleri bugün gelerek kepçeyle yıktı” diyerek isyan etti.

                                          MECLIS ÜYESİNE KIYAK

Belediye başkanı Tuncay Uysal’ın meclis üyesine kıyak yapmak için kendilerini oyuna getirdiğini iddia eden Şipal, sahildeki onlarca  kişi önünde “Tuncay Uysal, tüm pazarlıklarda sen aracı olmadın mı? Bana burasını sen göstermedin mi?Git şu adama 5 bin lira ver diyen sen değil misin? Seçimlere 3-5 ay kala kira iznini 3 yıl daha uzatırım, 8 sene kimse seni buradan çıkaramaz diyen sen değil miydin? Bunların hepsini meclis üyene kıyak için yaptın. Buraya bu kadar harcamayı neden yaptırdın?Madem açtırmayacaktın, niye ruhsat verdin, su bağladın, resmi makamlara yazılar yazdın?Eğer bizi engellemezsen Uşaklılar sitesinden yerimizi kiralayıp işimize bakacaktık. Kıyı Kenar çizgisini bahane ediyorsun, neden Locca’nın duvarlarını, yasaya aykırı yapılan ön taraftaki binalarını yıkmıyorsun? ” diye sordu.

                                   UYSAL HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Binlerce lira harcadığı işyeri belediyeye ait iş makinesiyle yıkılan Ömer Şipal, yıkım arkadaki işyeri sahibine kıyak için gerçekleştirildiğini öne sürdü. Şipal Başkan Tuncay Uysal ile ilgili Valilik, İçişleri Bakanlığı ve Mahkemelere suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

                                  LOCCA'NIN SAHIBI UYSAL'IN ARKADAŞI

Öte yandan yıkımı gerçekleştirilen Ömer Şipal ile Mustafa Çalışkan’a ait işyerlerinin arkasında bulunan Locca isimli işyeri ile ilgili ciddi iddialarda bulunuldu. Söz konusu yerin Su parkı yapılmak üzere belediye ile iş yapan, son 5-6 yıldır belediyeye iş gücü hizmeti veren şirketin sahibi ve Belediye Başkanının yakın arkadaşı Nuri Karaçay’a verildiği, sonrada imar planlarının değiştirilerek Locca Disco, eğlence merkezi, halı saha ve Cafe-Bar yapıldığı belirtildi. Bir bölümü ve duvarları kıyı kenar çizgisi içinde kalan tesisle ilgili hiçbir işlem yapılmaması, iki işyerinin yıkılarak Locca’ya kıyak yapıldığı da öne sürüldü.

               SÖZ SAVUNMADA: UYSAL "VATANDAŞIN SÖYLEDİKLERİ BENİ İLGİLENDİRMİYOR"

Belediye başkanı Tuncay Uysal ise iddiaları ret etme veya yalanlama yerine “Beni mağdur olan vatandaşların verdiği beyan ilgilendirmiyor. Yıkım gerçekleştirilen iki işyeri  arkadaki  arazi kiralandıktan sonra sorun oldu. Burayı tutan şahıs öndeki iki işyerinden  şikayetçi oldu. Vatandaşın talebine göre ölçülüp biçildi. Yıkım kararı belediyece değil kaymakamlıkça uygulandı. O günkü şartlar öyleydi. Orası boştu. Arkasındaki yer kiralanınca şartlar değişti. Meclis üyesi Serkan nereyi tuttu bilmiyorum. Vatandaşın iddiaları beni ilgilendirmiyor”dedi.    

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.