Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Toprak kayması mağdurlarından eylem kararı

Geçtiğimiz yıl, Kuşadası çevre yolu sanayi sitesi karşısında meydana gelen toprak kayması sonucu evlerini boşaltmak zorunda kalan, site sakinleri, basın açıklaması yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2015 09:02
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Toprak kayması mağdurlarından eylem kararı

Geçtiğimiz yıl,  Kuşadası  çevre yolu sanayi sitesi karşısında meydana gelen toprak kayması sonucu evlerini boşaltmak zorunda kalan Mücella Emgin, Dergah ve Özgün Evler sitesi sakinleri, basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 40 site sakinin katıldığı basın açıklamasını Av. Yunus Usta yaptı.

Usta yaptığı açıklamada, '14 Kasım'dan bu yana evlerinde yaşayamayan 120 site sakinin itidalli davranıp ellerinden geldiği kadar, sorunun değil çözümün bir parçası olmaya çalıştık. Yaklaşık 13 aylık süreçte, Kuşadası Belediyesi gerekli ölçümleri yaptı. Bu ölçümler sonucu, yer kaymasının durdurulup  durdurulamayacağı konusunda, yapılması gereken çalışma sürecinin sonuna geldik.

Kuşadası Belediyesi'nde, Dokuz Eylül Üniversitesi görevlilerinin yaptığı çalışmada, yer kaymasını durdurmak için 3 proje sunuldu. Bu projelerinin ortalama maliyetinin 4,5 milyon TL ile 7,5 milyon TL arasında olduğunu fakat projeyi uygulamak için belediyenin yeterli kaynağının olmadığı belirtildi. Kuşadası Belediyesi 'de, kaynak yaratabilmek için inşaat firması, arsa sahipleri ile görüşüleceği  ve masrafların bir kısmını karşılamaları istenecek. Ayrıca Aydın Büyükşehir Belediyesinin ile de görüşme yapılacak' dedi.

Somut çözüm gerekli

Bundan sonraki gelişmemeler ne olursa olsun, site sakinleri, mağduriyeti giderecek çözümler olmadığı sürece davalarından vazgeçmeyeceklerini belirttiler.

Kat sahiplerinin, bugüne kadar sakin bir şekilde beklediklerini söyleyen Avukat Yunus Usta, 'önümüze somut bir takvim konmadıkça sükunetimizi askıya aldık, bu basın açıklamasıyla sonuna kadar  ve sürekli yapacağımız, haklı ve kanuni protesto eylemlerimizin başlangıcı olacağını' belirtti.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.