Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Seyahat acenteleri sonunda isyan etti: DAYANACAKM GÜCÜMÜZ KALMADI!

Covid-19 salgınının başından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığınca yok sayıldıklarını, dikkate alınmadıklarını belirten ülke genelinde ki yaklaşık 12 bin seyahat acentesi bakanlığı faks ve mail yağmuruna tuttu.  

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2021 12:00
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2021 12:05
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Seyahat acenteleri sonunda isyan etti: DAYANACAKM GÜCÜMÜZ KALMADI!

Kültür ve Turizm Bakanlığının turizm sektöründe yok saydığı, sorunlarını dikkate almadığı acente ve tur operatörleri sonunda isyan etti. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) üyesi yaklaşık 12 bin acente sahip ve yetkilileri bakanlığa şirketlerinin antetli kağıtları, kaşe ve imzalarıyla faks ve resmi mail adresleriyle sorunlarını iletmeye başladı. Branşlarına göre sorunlarının yanında, sektörün temel sorunlarını dile getirmeye, seslerini duyurmaya çalıştı.

“UNUTULUP DIŞLANMAMIZI AKLIMIZ ALMIYOR”

Bakanlığa seslerini duyurmak için her yolu denediklerini söyleyen TÜRSAB Aydın Temsil Kurulu Başkanı Eda Yurtcan, “Salgının başından bu yana bakanlığa sesimizin duyurmak için her yolu denedik, başaramadık. Bir de bu şekilde ulaşmaya çalışalım istedik. Sonuç alacağımız konusunda çok umutlu olmazsak ta denememiş olmak istemiyoruz. Bizim bu kadar unutulup dışlanmamızı aklımız almıyor” dedi.

“DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”

Ramazan Bayramı döneminin sektör için kayıp olduğunu, İngiliz, Fransız pazarlarının  kapanması, Avrupa Birliği ülkelerinin muallakta kalmasının kendilerini çok zor duruma soktuğunu söyleyen Yurtcan,  “Yaşadığımız bunca sıkıntının üzerine Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’na,(TGA) her ay düzenli olarak vergi ödüyoruz. Aidat ödüyoruz. Dayanacak gücümüz kalmadı. Bakanlığa gönderdiğimiz faks ve maillerle, 2021 yılı aidatlarının alınmamasını, iş yapmadığımız halde TGA’ya hala düzenli olarak ödediğimiz verginin kaldırılmasını istiyoruz. Kısa Çalışma Ödeneğinin özellikle seyahat acenteleri için 2021 yılının sonuna kadar uzatılması, belli bir hibe veya uzun vadeli, düşük faizli kredi verilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.