Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Salih Çetin Milletvekili Adayı

Kuşadalı Salih Çetin CHP'den Aydın Milletvekili A.adaylığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2010 17:50
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Salih Çetin Milletvekili Adayı
 Kuşadası Politik atmosferinin yakından tanıdığı Salih Çetin, önümüzdeki yıl yapılacak olan seçimlerde CHP'den Aydın Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Çalışmalarını büyük bir ciddiyetle yürüten Çetin, neden aday olduğunu bir bildiri ile kamuoyuna duyurdu. Çetin bildiride adaylakı gerekçelerini şöyle sıraladı. :     - Öncelikle belirtmek isterim ki;sevgili genel başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlunun ''CHP devrimcilerin partisidir'' sözüne inanıp güvendiğim için aday oldum.       -Bu ülkenin dağlarında bu ülkenin gençleri birbirine kurşun sıkarken bunun sorumlluluğunu kendimde de hissederek bu acıların son bulmasına olan inancım için aday oldum.             -Televizyonlarda ve diğer platformlarda CHP ve sol adına konuşan, sürekli suçlanan ve savunmada kalarak muhalefette iken bile edilgenliğiyle suçu sırtına almayı başaran niteliksiz temsilcilerin yerine, hesap soran, adalet isteyen ve halka gerçekleri en net şekliyle aktaran olmak için aday oldum.               -Bu zamana kadar Aydın halkının yedi millet vekilinin  tamamının adını bile bilemediği vekillerin halktan koput çalışmalarının halka hiç bir faydasının olmadığını düşündüğüm için aday oldum. 

              -Aydında ve ülkemizin bir çok yerinde, işsizliği bir kader kısmet olarak kabul edilmeye çalışılan gençlerimizin sorunlarını kendi sorunum olarak kabul ettiğim  ve bu sorunun  bir kader değil, kapitalizmin çıkar hesabı olduğunu halkımıza anlatmak için aday oldum.

               -Her gün binlercesinin şu veya bu nedenle şiddete maruz kaldığı, sofradaki yeri öküzümüzden sonra gelen, eğitim hakkından ve diğer insan hak ve özgürlüklerden yararlanması babasının, kocasının ve abisinin vicdanına kalan kadınlarımızın sesine ses katmak için aday oldum.

               -Özelleştirmelerlerin  köleleştirme olduğu ülkemizde, vahşi kapitalizmin kar hırsıyla insanlarımızı üç kuruş paraya çalıştırmasına karşı mücadele ederek, her konuda ahkam kesen ama iş ilo ysözleşmelerinin  uygulanmasına geldiğinde sağır duymaz olan ABnin çifte standardını halkımıza anlatmak ve bu ve daha bir çok sınıf hakkı için örgütlenerek sendikal mücadeleyi yükseltmek  isteyen işçi sınıfının sınıf dayanışmmasına kerhen değil filen bu mücadelenin bizzat içinde ve örgütleyicisi olmak için aday oldum.

               -Özellikle ülkemizin Kürt nufusunun yoğun yaşadığı kürt illerinde ve ülkemiz karakol ve hapishanelerinde ,yaşanan insan hak ve özgürlükleri konusundaki ihlallerin gerek tüm dünyaya duyurulmasında gerekse partimin politikalarına yansıtılmasında görev üslenmek ve bu konuda AKP hükümetinin sabıkasını halka anlatmak için aday oldum.

               -Yıllardır turizim sektöründe çalışan bir kişi olarak gerek Kuşadasında ,gerekse Didimde turizim çalışanlarının ve esnaflarının sorunlarını en yakından yaşayarak öğrenmiş olduğumdan bu sorunların çözümleri için oluşturduğumuz çok değerli projeleri gerek tüm Aydın ilini kapsayacak  şekilde tanıtım , organizasyonların yapılmasına öncülük etmek ,ve de gerekse dünyaca ünlü güzel Kuşadamız ve Didim için dünyanın her yerinde gerçekleştirelecek, ama bildik turizim fuarları gibi  yöntemlerin dışında, yepyeni uluslararası projeleri  hayata geçirmek için aday oldum.

                -Bildiğimiz gibi turizim sektöründe özellikle Kuşadasında yaşanan haksız ve yanlış  rekamandasyon uygulamaları yerine tüm Kuşadasının rekamande edildiği projenin hayata geçirilmesinin Kuşadası turizminin kurtuluşu olduğuna olan inancımla aday oldum.

                -Ben ve benim aday olmamı isteyen arkadaşlarımın halka olan inancı ve sevgisinden dolayı ,her türlü ayak oyunlarının dönebildiği zeminlerde bile olsak,bu sevgi ve inancın bizlere kılavuzluk edeceğini çok iyi bildiğimiz için aday oldum.

               ÇIKTIĞIMIZ BU UZUN İNCE YOLDA HALKIMIZIN SEVGİSİNDEN BAŞKA HİÇ BİR ŞEYE GÜVENMEDİĞİMİZİ BELİRTİR, SİYASETİN AYRICALIKLI SINIFLARIN DIŞINDADA DA YAPILABİLDİĞİNİ VE HALKIN KENDİ İÇİNDEN ÇIKANLARA NASIL SAHİP ÇIKTIĞINI HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİMİZE OLAN İNANCIMLA,  AYDIN HALKINI YÜREĞİMİN TÜM COŞKUSUYLA SELAMLIYORUM.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.