Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlar: Bu iktidar devam ederse daha çok ağıt yakarız

Evinin önünde uğradığı saldırı sonucu öldürülen Kuşadası Belediye eski Başkanı Lütfi Suyolcu için verilen ödül, bu yıl Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü’ye verildi. Törende konuşan ödül jürisi üyesi eski bakanlardan ve TBMM Susurluk Komisyonu üyesi Fikri Sağlar, karanlık odaklara dikkat çekerek, “Lütfi Suyolcunun katilleri, failleri ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor. Kendilerini de açıklamaktan çekinmiyorlar” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2022 18:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Sağlar: Bu iktidar devam ederse daha çok ağıt yakarız

Kuşadası’nın eski Belediye Başkanlarından Lütfi Suyolcu’nun evinin önünde öldürülmesinin 27’inci yıl dönümünde düzenlenen ödül töreni tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansaray’ında yapıldı. Suyolcu’nun Kızı, sinema oyuncusu Ciğdem Suyolcu’nun sunduğu törene ödülün jüri üyesi de olan eski bakan Fikri Sağlar, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası’ndaki mesleki oda başkanları, siyasiler ve Suyolcu’nun çalışma arkadaşları katıldı. Ekodosd Başkanı Bahattin Sürücü’ye ödülünü Sağlar ile Çiğdem Suyolcu birlikte verdi. Törene Fikri Sağlar’ın konuşması damgasını vurdu. Suyolcu’nun cinayete kurban gittiği yıllarda Susurluk Komisyonu’nda görev yapan Sağlar, “Lütfi Suyolcu’nun katilleri, failleri bu gün ellerini kollarını sallayarak dolaşıyor. Kendilerini de açıklamaktan çekinmiyorlar” dedi.

“CİNAYETİN FAİLLERİ ELLERİNİ KOLLARINI SALLAYARAK GEZİYOR”

 Yaptığı açıklamalar nedeniyle 2021 yılını Sedat Peker yılı olarak kabul ettiğini söyleyen Sağlar; “Çünkü Türkiye’nin, bizlerin verdiği mücadeleyi kendi içlerinden gelen birisi olarak çok açıklıkla ifşa ve itiraf etti. Mehmet Ağar, Peker’in sözler arkasından Bodrum’daki marina için ‘biz olmasaydık mafya çökecekti’ dedi. Bir zamanlar Kuşadası’ndaki Turban marinasına da demek ki mafya çökmüştü. Çünkü burada onların izleri var. Susurluk dosyası içerisinde Suyolcu cinayetinin faillerini araştırdık.Belki belgeleyemiyoruz, ama yer altında kalmış, hepimizin bildiği isimler olduğu belli. Bir gün mutlaka gerçek hukuk devleti olduğumuzda o failler bulunacaktır. O failler bellidir. Onların yaptıkları açıklanacak ve hesaplaşılacaktır” ifadelerini kullanarak, Suyolcu’nun halkına, kentine sahip çıktığı için öldürüldüğünü söyledi.

“ELLERİNDEKİ SİLAHLARA GÖĞSÜMÜZÜ SİPER EDECEĞİZ”

Bu günkü iktidarın bazı odakları kullanarak toplumu sindirmeye çalışacağını belirten Sağlar, şunları söyledi; “Bu günkü iktidar böyle devam ederse, biz çok daha ağıtlar yakmaya devam edebiliriz. İş yapan, mücadele eden, dürüstçe ülkesine hizmet eden yurtseverlerin akıbetinin merhum Lütfi Suyolcu gibi olmaması için çaba göstereceğiz. İster SADAT’ları olsun, ister Vedatları olsun biz dürüst,  namuslu ve alın teriyle yaşamını sürdüren insanlar ellerindeki silahlara göğsümüzü gereceğiz.  Namuslu vatandaşlar olarak bu ülkenin tekrar Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Çağdaş, laik bir ülke haline gelmesi için mücadele etmeye devam edeceğiz.”

 

 

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.