Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Rehberler Gününde Sevindiren Haber 

Aydın Turist Rehberleri Odası (ATRO) üyesi rehberler , Dünya Turist Rehberleri gününü kutlarken, Dünya Turist Rehberleri Dernekleri Federasyonuna üyeliklerinin kabul edildiği haberinin açıklanmasıyla büyük bir mutluluk daha yaşadı.  ATRO Federasyona kabul edilen tek Türk Rehber Odası oldu.  

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2020 14:48
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2020 14:02
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Rehberler Gününde Sevindiren Haber 

ATRO Üyesi rehberler, Dünya Turist Rehberleri gününde  çifte kutlama yaptı. ATRO Başkanı Ozan Sayın ile birlikte  Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen rehberler, anıta çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunup İstiklal marşı okudu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise rehber Celal Küçük yaptı.

                               DÜNYA FEDERASYONUNA ÜYELİK

Rehber Celal Küçük, tüm meslektaşlarının gününü kutladıktan sonra yaptığı konuşmada; “Diğer ülkelerdeki turist rehberleriyle bağlantıda olmayı, rehberler arasındaki bağları güçlendirmeyi, dünya çapında mesleğin kalitesini ve saygınlığını yükseltmeyi, profesyonel rehberlerin prestij ve saygınlığını arttırmayı, birlikleri uluslar arası alanda temsil etmeyi ilke edinmiş Dünya Turist Rehberleri Dernekleri Federasyonuna üyeliğimizin kabul edildiğini gururla belirtmek isterim” diyerek, ATRO’nun Türkiye’deki 13 rehber örgütlenmesi içinde üyeliğe kabul edilen tek Oda olduğunu söyledi.

                               TURİZMİN BAŞ AKTÖRLERİ REHBERLERDİR

Mesleklerinin zor ve yıpratıcı koşullarına rağmen üstün bir çabayla hizmet verdiklerini söyleyen Küçük, “Turizmin baş aktörlerinden olan rehberler elbette hak ettikleri günlere ulaşacaktır. Bunun için daha çok birlik ve beraberlik içinde olmalı, güzide mesleğimize sahip çıkmalıyız. Doğal güzelliklerimiz, tarihi ve kültürel mirasımız sahip olduğumuz en kıymetli varlıklardır. Bu zenginliğimizi korumak, tanıtmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çevreye, kültüre zarar vermeyen sürdürülebilir turizm anlayışını getirmeliyiz” çağrısı yaptı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.