Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mahalleli köprülü kavşak için ayaklandı

Kuşadası Hacıfeyzullah mahallesi sakinleri, mahalleyi ikiye bölen Atatürk 1 ve Atatürk 2 köprülü kavşakların yarattığı sıkıntıları duyurmak için eylem yaptı. Kavşakları  trafiğe kapatarak tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2016 15:45
Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2016 15:10
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Mahalleli köprülü kavşak için ayaklandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, Aydın Büyük Şehir Belediyesinin geçtiğimiz Ağustos ayında açtığı Atatürk 1 ve Atatürk 2 köprülü kavşakları mahalleliyi isyan ettirdi. Yolun bir tarafında ilk öğretim, diğer yanda ortaokul olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, çocukların karşıdan karşıya geçemediğini söyledi. Mahallelilerin, Kuşadalıların, Sivil Toplum Örgütlerinin itirazlarına ve tüm tepkilere rağmen kavşakların yapıldığını öne süren mahalle sakinleri, yolu trafiğe kapatıp eylem yaptı. Tepkilerini dile getirdi.

                                                                               Kuşadası’na  İhanet projesi

                Yolun  Kuşadası ve mahalleye hiçbir  faydasının olmadığını söyleyen İsmail Dilber,  yolun Kuşadası’na ihanet projesi olduğunu öne sürdü. Dilber özetle şunları söyledi: “Bu proje Kuşadası’nın ihanet projesidir. Özlem  Çerçioğlu mahallenin yolunu değil, CHP genel başkanlığı için kendi yolunu yapıyor. Bu yolun Kuşadası’na hiç bir faydası yok. Tek bir faydasını söylesinler. Mahallenin iki yakası bir birine hasret kaldı. Onlar orada, biz burada mahsuruz. Bunu yapan mimarın diplomasının iptal edilmesi gerekiyor. Böyle bir şey olamaz. Bir araç arıza yaptı mı arkasındaki ambulanstaki hasta ölür. Bu yolların bir  Standardı olmaz mı?”

                                           Yola gerek yoktu

                Mahalle sakinlerinden Kadriye Keleş’de, “bu yolu, bu şekilde yapanlara, Büyükşehir Mimarlarına, başkanına, bakanlıklara sesleniyorum. Bu yola buna hiç gerek var mıydı?  Buna karar verenler yaparken hiç mi mahalleliyi  düşünmediler. Bir araç geçtiğinde arkadan ambulans ve itfaiye gelse geçemiyor. Genç yaşlı halk karşıdan karşıya geçemiyor. Kazalar çoğaldı Bizi niye ikiye böldüler. Bu parayla Kuşadası için  çok daha güzel  hizmetler yapılabilirdi. Almanya Berlin duvarını yıkmış.  Herkes aradan engelleri, duvarları kaldırırken bizi ikiye bölüp yeni bir Berlin duvarı ördüler.” dedi.

                                                               Mahalleli mağdur

Kalabalık adına konuşan Hulki Göçhan ise yolun  hangi  zihniyetle yapıldığını  bilmek istediklerini söyledi. Göçhan;  “Bu yolun mahallelimize verdiği zarar kelimelerle anlatılmaz. Biz Hacıfeyzullah mahallesi sakinleri olarak soruyoruz. Bu projeyi yapmadan hangimize sordular. Tariş arazisi için burada ne yapalım diye soruldu.  Burasıyla ilgili neden mahallelinin Kuşadalının görüşü alınmadı. Hepimiz mağduruz. Bir tarafta ilk öğretim, diğer yanda ortaokul var. Çocuklar her sabah sıkıntı yaşıyor. Tüm engellemelere rağmen yoldan atlanarak geçiliyor. Bu işin arkasını bırakmamaya çalışacağız. Burası yapılıncaya kadar üç kaza, iki ölü verildi. Yağan yağmurlarda burasının halini bile düşünemiyoruz. Bu rezaleti yapacaklarına şehir içi trafiği rahatlatsınlar. Aklımıza gelen  şey, birilerine rant kazandırılmaya çalışılmış” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.