Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Liman İşletmesi: Başkan kamuoyunu yanıltıyor

Yeni İmar Planı Tarafların itirazları dikkate alınarak Bakanlıkça yeniden onaylanmıştır.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2011 22:36
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Liman İşletmesi: Başkan kamuoyunu yanıltıyor

Bayındırlık ve İskan Bakanlığının ikinci kez onaylayarak Kuşadası’na gönderdiği imar planıyla ilgili belediye meclis salonunda dün yapılan toplantıda alınan kararlar üzerine Liman İşletmesi bir açıklama yaptı. Yazılı açıklamada geçtiğimiz yılın son ayında yapılan ortak akıl toplantıları hatırlatılarak şu görüşlere yer verildi:

 “  Bilindiği üzere 28.10.2010 tarihinde Bakanlıkça onaylanan imar planlarına  yapılan itirazları değerlendirmek amacıyla Bayındırlık ve İskân Bakanlığının öncülüğünde “ortak akıl” toplantısının yapılmasına karar verilmişti.  Bunun üzerine 17–12–2010 tarihinde yapılan ilk toplantıda tarafların uzlaşıya yönelik çok alternatifli öneri vaziyet planları hazırlamasına karar verildi.  Alınan bu karar doğrultusunda liman işleticisi olarak tarafımızca 4 ayrı öneri sunuldu. Bu önerilerde Belediye’nin alternatif bir otopark alanı teklif edeceği öngörüldüğü için balıkçı barınağının doldurulmaması ve ilave ticari ünite inşa edilmemesi gibi çok önemli fedakârlıklar ön gördük. Ancak ne yazık ki bizim çözüme yönelik bu iyi niyetli çabalarımız Kuşadası Belediye Başkanı tarafından kabul görmemiştir. Buna karşılık Belediye ise alternatif bir otopark alanı içermeyen yalnızca tek bir öneri ile gelmişti. Sonuç olarak uzlaşma sağlanamadığı için Bayındırlık ve İskân Bakanlığı yeni imar planını tarafların itirazlarını dikkate alarak resen onaylanarak belediye ye sunmuştur.  Israrla yanlış ifade edilmeye çalışıldığı gibi 28.10.2010 tarihinde onaylanan planın iptali de söz konusu değildir, plan Bakanlıkça son düzenlemeler yapılarak yeniden onaylanmıştır.

İDDİALAR TÜMÜYLE GERÇEK DIŞI

Belediye Başkanı Esat Altungün tarafından yapılan açıklamalar ne yazık ki tümüyle gerçek dışı. Başkan, kesinlikle gerçekleri yansıtmadığı halde yeni iş yerlerinin yapılacağını ifade ederek kamuoyunu yanıltamaya çalışıyor. Oysa yeni imar planının Bakanlıkça düzenlenen resmi plan notları son derece açık;  yeni dolgu alanları üzerinde hiçbir ilave ticari yapılaşmaya müsaade edilmemektedir. Bu konu hakkında kasıtlı olarak yanlış bilgilendirme yapılmasına da bir anlam veremiyoruz.  Bakanlıkça yeniden onaylanan imar planı başta kamu yararı ön planda tutularak ve tarafların hassasiyetleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. “

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.