https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-8310563568083669
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

KUŞADASI, Q CİTİES (KALİTELİ ŞEHİRLER) ADAY

Avrupa lı Kaliteli Şehirlerin Kuşadası ndan öğreneceği çok şey var.

Haber Giriş Tarihi: 14.02.2011 17:07
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
KUŞADASI, Q CİTİES (KALİTELİ ŞEHİRLER) ADAY

              Kuşadası Belediyesi internet sitesine göre Kuşadası Avrupa Birliği bünyesinde örgütlenen Q CİTİES(Kaliteli Şehirler) modeline AB dışından katılan ilk belediye olacak. Brüksel Turizm fuarında Flaman Bölgesi Milletvekili Fatma Pehlivan ile görüşen Kuşadası heyeti Kaliteli Şehir konusunda bilgi aldı. Habere göre Q CİTiES'e Avrupa'nın pek çok ülkesinden belediyenin üye olduğunu anımsatan Pehlivan, " Bu belediyelerle birlikte halka nasıl daha kaliteli hizmet verileceği üzerinde duruyoruz " dedi.

İki yıllık hizmet süresini doldurmaya çok az süre kalan Kuşadası Belediyesinin uygulamalarıyla Avrupa’daki Kaliteli Şehirler projesine büyük katkı yapması bekleniyor. Kuşadası Belediyesinin Liman girişindeki çocuk bahçesinin kaldırılıp yerine tezgah koyması, 400’lü sayılarda olan pazarcı sayısını çok bulup, pazarı taşıdığı yeni yerinde bu sayısı 750’ye yükseltmesi, İlçedeki çay bahçeleriyle rekabet için belediyenin açtığı çay bahçesine modern su tankının konulması, boyalık yolu, Gazi Beğendi parkı gibi örnek ve kaliteli hizmetlerinin Avrupa Birliğinde büyük ilgi göreceği belirtiliyor. Yaz aylarında davet edilecek Avrupalı belediye yetkililerine Kaliteli bir kentin vazgeçilmezleri olan Mısırcı, Kartpostalcı, Seyyar Parfümcü, Dondurmacı gibi satıcıların hangi aralıklarla yer tahsisi yapılacağı, tezgahların bölgedeki ağaç veya duraklarla nasıl kamufle edileceğiyle ilgili özel bilgi verileceği de öğrenildi.

Avrupalı Belediyelerin Kaliteli Şehir olma konusunda en büyük eksikleri olarak gösterilen ve henüz Avrupa’da keşfedilmeyen her ağaca bir pankart, her kavşağa dev bir reklam panosu, 25 metrede bir başkanın fotoğraflarını taşıyan bilbord kullanımı konusunda Kuşadası Belediyesinden büyük ders ve katkı alacağı da alınan haberler arasında.

Avrupa Birliği yetkilileri ise www.adaninsesi.com sitesine yaptıkları açıklamada Kuşadası Belediyesinin haberinin çok mütevazi olduğunu belirterek “Kuşadası’nın Q Cities’e aday olduğunu söylemek büyük bir alçak gönüllülük. Kuşadası gelip hemen Q Cities’in liderliğini üstlenmeli. Bu kadar kaliteli hizmet hangi Avrupa Belediyesinde var ki” dediler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.