Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kuşadası'nın sorunları masaya yatırıldı

Kuşadası'nın kronikleştiği belirtilen sekiz ana sorunu ilin üst düzey yöneticilerinin de katılımıyla düzenlenen toplantıda tartışıldı.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2017 21:30
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2017 21:02
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Kuşadası'nın sorunları masaya  yatırıldı


Kuşadası'nın kronikleşmiş ve bir türlü çözümü bulunamayan sekiz ana sorunu, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak başkanlığındaki toplantıda masaya yatırıldı. Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Salonunda yapılan toplantıya, Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP'li Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, KUTO Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Kuşadası Otelciler Derneği Başkanı Tacettin Özden ile ildeki tüm dairelerin başkanları katıldı.

Toqplantıda, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, sekiz başlıktan oluşan bir sunum yaptı. Sunumda, Mücella Emgin, Dergah  Siteleri bölgesinde  yaşanan toprak kayması sonucu zarar gören 114 konutun zemin sağlamlaştırılmasının yapılması, ilk sırada yer aldı. Kayalı'nın gündeme getirdiği diğer başlıkları ise şöyle sıraladı:

"Şehri ikiye bölen ve bir çok sıkıntılara yol açan köprülü kavşaklardan kaynaklanan sorunların çözümü. Şehir içi trafiğinin rahatlatılması için Kuşadası Belediyesi'nin yaptırdığı bütüncül düzenleme planının uygulamaya konulması. Kuşadası'ndan Milli Park'a uzanan yolun, bölünmüş yol yapılması. Güzelçamlı Mahallesi içinden geçen ve yağmurlarda taşkınlara neden olan derenin üzerinin kapatılması. Kamusal alanların aydınlatılması ile ilgili sıkıntılar. MOBESE sisteminin yaygınlaştırılarak, sitelerede kamera konulması. Şehir merkezindeki Kasım Yaman Parkı'nda bulunan kamu binalarının tek çatıda toplanması."

BAŞKAN KAYALI "ÖNEMLİ BİR ADIM"

Başkan Kayalı, toplantıda alınacak kararların uygulanmasıyla Kuşadası'nın çok önemli sorunlarının çözüleceğine de dikkati çekip, "İlçenin sorunlarının masaya yatırılmasını önemli bir adım olarak görüyorum. Her kurumun görüşünü alarak çözümler üretmek bizim için bulunmaz bir nimet oldu. Çok doğru ve isabetli kararlar alındı. Bu koordinasyon toplantılarına devam etmek ve aldığımız kararların takipçisi olmak gerekiyor. Düzenlenen bu verimli toplantıya katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

KUTO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan ise "Bölgemizin ihtiyacı olan bir toplantıydı. En büyük sorun koordinasyon sorunuydu. Bu anlamda bu toplantı bana göre çok faydalı oldu. Birçok kurumunun birbirine bağlı çok büyük sorunları var. Kurumlar arası iletişim olmadığında ise sorunlar çözümsüz kalıyor. Bu nedenle bu toplantı koordinasyonunun sağlanması açısından çok verimli oldu" dedi. Toplantı sonunda basına bilgi veren Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, toplumun temel talebinin güven olduğunu belirterek "İnsanların kendisini güvende hissedebileceği bir çözüm yolu bulmak gerekiyor. Bugün burada ele aldığımız konular sonuca ulaşana kadar takip etmek durumundayız. Bu anlamda hepimizin bu iradeye sahip olduğundan eminim. Toplantıda şehrin gelişimine katkı sağlayacak konular ile ilgili kararlar aldık. Hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
google.com, pub-4400075568548996, DIRECT, f08c47fec0942fa0
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.