Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kuşadası’ndan Barışa çağrı

Kuşadası’nda Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerine üye bir grup, Uğur Mumcu ve Basın Şehitleri anıtı önünde Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olaylarla ülkenin adım adım savaşa sürüklendiğini belirterek barış çağrısı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2015 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Kuşadası’ndan Barışa çağrı

Kuşadası’nda Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerine üye bir grup, Uğur Mumcu ve Basın Şehitleri anıtı önünde Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olaylarla ülkenin adım adım savaşa sürüklendiğini belirterek barış çağrısı yaptı. Eğitimsen, KESK, DİSK ve TMMOB’un ortaklaşa düzenledikleri eylemde, hazırlanan ortak bildiriyi Eğitimsen Kuşadası Temsilcisi Erdal Kılınç okudu. Kılınç, iktidarın ülkeyi sürüklediği karanlığa dikkat çekmek istediklerini belirterek “Ülkenin her yerinden ağıtlar yükseliyor. Kentler, yaşam alanları kuşatılarak çatışma ve katliamlarla ülke adım adım savaşa sürükleniyor. Gençlerin, yoksulların kanının aktığı, anaların gözyaşlarının kurumadığı, halklarımızı geri dönülmez kaosa sürükleyen bu gelişmelere  seyirci kalamayız”dedi.

Türkiye’de barış düşmanları ile savaşa tapanların birleştiğini öne sürerek “Artık köyler değil, ilçeler, şehirler boşaltılmakta, özellikle çocuklar ve kadınlar hedef alınarak katledilmektedir. Şimdi de toplumsal hafızanın yok edilmesi amacıyla tarihi eserler tahrip edilmekte, okullar, hastaneler, öğrenci yurtları boşaltılarak polis karakolları ve askeri karargahlar haline getirilmektedir. Ülkemiz büyük bir cezaevi haline getiriliyor. Hükümeti ve Meclisi bu konuda uyarıyoruz.Gidilen yol, kan ve gözyaşlarının sel olup akacağı bir yoldur.Akan kan ve gözyaşlarını durdurmanın tek çaresi, halklara karşı açılan bu savaşı derhal durdurmaktır” dedi.

Basın açıklaması sonrası oturma eylemi yapıldı, barış isteklerini yansıtan sloganlar atıldı. Topluluk daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.