Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kuşadası'nda inşaat yasağı başladı

Kuşadası'nda 15 Mayıs-15 Ekim 2015 tarihleri arasında inşaat faaliyetlerine kısıtlama getirildi.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2015 16:47
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Kuşadası'nda inşaat yasağı başladı
Turizm hareketliliğinin yoğun olduğu ve Kuşadası’nın da aralarında bulunduğu turizm merkezlerinde inşaat faaliyetleri 15 Ekim 2015 tarihine kadar yasaklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm sezonu dikkate alınarak gönderilen genelgeye  istinaden 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren inşaat faaliyetlerine kısıtlama getirildi.
Kuşadası Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, her yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaz sezonu için uygulamaya sokulan inşaat yasağını 10 maddelik bir tebligatla duyurdu. Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı imzasıyla yayınlanan ve 15 Mayıs -15 Ekim tarihleri arasında uygulanacak inşaat yasağına ilişkin tebligat şöyle: 
"1.Cumartesi, Pazar ve Resmi Tatil günleri hiçbir inşaat faaliyeti yapılmayacaktır. Sesli-sessiz her türlü faaliyet yasaktır. 2. İlçe sınırları dahilinde hafriyat yapılmayacak, taşınmayacak, her türlü kırıcı, delici iş makinesi kullanılmayacaktır. 3.Tüm inşaatların görünen bütün cephesi, komple uygun bir malzemeyle giydirilecektir. 4.İnşaatın etrafı temizlenecek, her türlü inşaat malzemeleri parsel içine alınacaktır. 5.İnşaatta tüm güvenlik tedbirleri alınacak ve gerekli tüm ekipmanlar bulundurulacaktır. 6.İnşaat mahalli etrafı 2 metre yüksekliğinde tahta perde veya uygun malzeme ile çevrilecektir. 7. Tüm inşaatlara tanıtım tabelası konulacak ve gerekli tüm bilgiler yazılacaktır. (Müteahhit ismi, ruhsat no ve tarihi, mal sahibi, mimar, statik ve tesisat projesi müellifleri, fenni mesul ada ve parsel no bilgilerinin tamamını ihtiva eden en az 0,50m x 0,70m” ebatlarında bir levha) 8. Her yapı yerinde tasdikli proje ruhsat ve eklerinin bulunması mecburidir. 9. Yerleşim bölgelerinde kesinlikle inşai faaliyette bulunmayacaktır. 10. Turist Tesis ve yerleşim bölgesi etkileşim alanı dışında kalan yerler inşai faaliyetler için belediyemize başvuru yapacak, başvurular mahallinde incelenerek Belediyemizce gerekli izin verilecektir.
  Yasaklara ilişkin uygulamalar ve genel husuular yukarıda sunulduğu şekildedir. Belirtilen tüm hususlara uyulmadığı takdirde 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun, Çevre Kanunu'nun, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddeleri ve 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 34, 40 ve 42 maddeleri uyarınca işlem yapılacaktır. " 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.