Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kuşadalı kadınlar danışma merkezi ile daha güçlü

Kuşadası Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, profesyonel kadrosu ile Kuşadalı kadınlara hizmet vermeye devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2015 16:49
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Kuşadalı kadınlar danışma merkezi ile daha güçlü
Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere farklı sosyal kesimlerden gelen kadınların yaşadığı sorunlar karşısında sosyal, psikolojik, hukuki ve ekonomik  destek veren Kuşadası Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, alanında uzman, deneyimli ve güleryüzlü kadrosu ile Camiatik Mahallesi'nde kadın ve çocuklara danışmanlık hizmeti vererek yol gösteriyor. 
Kadın Danışma Merkezi, bünyesinde hizmet veren iki psikolog, iki sosyolog ve bir çocuk gelişim uzmanı ile bir yandan kadın ve çocukların aile içi şiddete bağlı olarak yaşadığı sosyal ve psikolojik sorunlar için rehberlik ve aile danışmanlığı hizmeti verirken bir yandan da bilinçlendirme ve araştırma çalışmaları yürütüyor. Kuşadası'nı sokak sokak dolaşan Kadın Danışma Merkezi ekibi sorun ve ihtiyaçları yerinde inceleyerek kadın ve çocukların belediye hizmetlerinden yararlanabilmesi için bilgi aktarıyor. Öte yandan çocuk gelişim uzmanı tarafından ekonomik sorunlar nedeniyle anaokuluna gönderilemeyen çocuklara 3 aylık periyotlar halinde eğitim veriliyor.
Kuşadası Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Hüsnü Yalçın, toplumsal cinsiyet rollerinden kaynaklanan eşitsizlikten dolayı kadınların dezavantajlı bir konumda bulunduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:
"Kuşadası Belediyesi olarak her zaman kadınların yanındayız. Müdürlüğümüze bağlı olarak hizmet veren Kadın Danışma Merkezi, Kuşadası'nda yaşayan tüm sosyal kesimlerden kadınların bilgilendirilmeleri ve desteklenmeleri amacıyla çalışmaktadır. Fiziksel, duygusal, cinsel ve ekonomik şiddete uğrayan ve uğrama riski taşıyan kadınların, şahsen veya telefonla başvurmaları halinde, ücretsiz olarak hukuksal bilgilendirme ve psikolojik danışmanlık hizmeti alabilecekleri bir birim olan Kadın Danışma Merkezi'ne gönül rahatlığıyla başvurabilirler."
  Kuşadası Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Adres: Camiatik Mah. Yıldırım Sok. No: 21 KUŞADASI  Telefon: 0256 6145842     
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.