Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kılıçdaroğlu açıkladı, Altungün ne zaman açıklayacak

Ekspres Gazetesi 1.5 Trilyon borcum var. Seçimi kazanırsam bunları bir yılda sıfırlarım dediğini yazmıştı. Gerçekten sıfırladın mı ?

Haber Giriş Tarihi: 12.08.2011 19:33
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  CHP Kurultayı öncesi kamuoyuna "zenginleşmeyeceğim" sözü vererek açıkladığı mal varlığı listesini  2011 yılı güncellemesi ile partinin internet sitesinde yayımlandı. Seçimler öncesi yerel gazetelerin büyük bölümünde “belediye rantıyla geçiniyor”  manşetleriyle gündeme gelen Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün’ün de mal varlığını açıklaması istendi. Kamuoyunda, Altungün’den  seçimler öncesindeki durumu ile bugünkü mal varlığını, genel başkanından örnek alarak açıklaması beklentisi oluştu.

www.adaninsesi.com kamuoyu adına belediye başkanı Altungün’e soruyor:

 19 Mart 2009 Tarihli Ekspres gazetesinde “1.5 Trilyon borcum var. Seçimi kazanırsam bunları bir yılda sıfırlarım” diye yazmıştı. Bu haberi yalanlamadığına göre, geçen sürede 1.5 Trilyon borcunu gerçekten sıfırladın mı? Sıfırladıysan bu para nerden geldi, sıfırlayamadıysan ne kadar borcun kaldı?

Yine Ekspres gazetesinin haberine göre o dönemde yanında çalıştırdığın bir garsona 300 lira borcunu ödeyemezken, bu günkü durumun nedir? Bu garsona borcunu ödedin mi?

 Ekspres gazetesi yine seçimler öncesi “Gırtlağa kadar borçtayım, ip boynuma geçmiş, ben kendi derdimdeyim” dediğini yazmıştı. Bu dertlerini halettin mi? Boynuna geçmiş olan ipten kurtuldun mu? Nasıl?

Ekspres gazetesinde Bülent Özipek “Duyumlarımıza göre Esat Altungün ağır bir ekonomik çıkmazda..Altından kalkamayacağı borcu olduğu söyleniyor” diye yazmıştı. Bu ekonomik çıkmazı aştınız mı? Aştıysan altından kalkamayacağın bu borcun altından nasıl kalktın? Tüm bunlar için belediye başkanlığı maaşı yeter mi? Lütfen açıklar, kamuoyunun merakını giderir misin?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.