Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kervansaray  yalanının amacı ne?

Kuşadası’nın namuslu, dürüst, saygın isimlerini hedef tahtasına koymayı marifet sayan, entrika, kumpas hikayelerinde uzman birilerinin amacı, Kervansaray’ın Kuşadası’na kazandırılmasını engellemek.

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2017 20:53
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2017 21:03
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Kervansaray  yalanının amacı ne?

            (HABER-YORUM)

Kuşadası’nın simgesi Kervansaray’ın, taklit mal satılan üçüncü sınıf bir pazaryeri olması yerine , Müze olması için mücadele veriyorum. Kuşadası’nın geleceğini düşünen sayısı azımsanmayacak sağduyulu dostlar gibi. Önceki gün bir iki arkadaşım aradı. Sosyal Medya’da yaygara koparan birilerinin 2014 Seçimleri sonrası Vakıflar Müdürlüğünün  Kervansaray’ı  ihalesiz Kuşadası Belediyesine tahsis ettiğini, Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın bunu elinin tersiyle ittiğini yazdığını söyledi. Vakıflar Müdürlüğünü, Belediyeyi aradım. Bunun gerçek olup olmadığını öğrenmeye çalıştım. Resmi yazılardan, belgelerden elde ettiğim sonuç:

1-Alkol satışının yasaklanması üzerine Ali Acundaş’ın Kervansaray’ı iade etmesinden sonra ilk girişim 2014 Şubat ayında  yapılıyor. Ticaret Odası, Esnaf Odası, Mimarlar Odası Temsilciliği ile TUREB temsilcilerinin imzasıyla  Belediyeye  “ Kuşadası Belediyesine Tahsisi için girişimde bulunulması” talebinde bulunuluyor. (12  Şubat 2014 Tarih ve 3674 sayılı yazı)

2-Bu yazı üzerine Kuşadası Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, iki gün sonra Sivil Toplum Örgütü temsilcilerinin yazısını ek yaparak, taleplerini Vakıflar Bölge Müdürlüğüne bildiriyor. (14 Şubat 2014 / 69540995 K.V.B.757.991185-2868 Sayılı yazı) 

3-Mart seçimleri yapılıyor ve Belediye Başkanlığına Özer Kayalı seçiliyor. Kayalı Mazbatasını alıp göreve başladıktan 10 gün sonra Kervansaray için harekete geçiyor. Özer Kayalı imzasıyla “Kira Sözleşmesinin sona ermesi dolaysıyla Kervansaray’ın Belediyemize tahsis edilerek bölgemiz kültürünün tanıtılmasına hizmet edecek Müze konseptiyle kamu yararına kullanılması” talebinde bulunuyor. (15 Nisan 2014- 74071932.261.7943 sayılı yazı)

4-Bu kez “Kervansaray Müze Olsun Platformu adına Ahmet Altunsoy, Hakkı Elbeyi, Şenol Eskin ile Bülent Yalçındağ Kuşadası Belediyesine başvurarak, eski ve yeni belediye yönetimlerinin Kervansaray’ı talep etmesi hatırlatılıyor. Platform, tahsis için Kaymakamında desteği alınarak Vakıflar Müdürlüğüne baskı yapılmasını talep ediyor. (17 Nisan  2014 – 9629 Sayılı yazı)

5-Tüm bu girişim ve çabalar sonucunda Vakıflar Genel Müdürlüğü, Bölge Müdürü Selami Katran imzasıyla “Vakıflar Genel Müdürlüğünün idaresi altındaki akar vasıflı taşınmazların bedelsiz tahsisi mümkün bulunmadığı” vurgulanarak, Kervansaray’ın 25 Nisan 2014 tarihinde yapılan ihalede Septioğlu Madenciğe aylığı 61 bin liradan verildiğini bildiriyor. Yazının devamında ise “VAKIF TAŞINMAZIN KUŞADASI BELEDİYESİNE TAHSİS EDİLMESİ MÜMKÜN BULUNMAMAKTADIR” deniliyor. (5 Mayıs 2014 – 29378025-110,99-1505 sayılı yazı)

Anlaşılacağı gibi Kervansaray’ın hiçbir şekilde Kuşadası Belediyesine tahsisi söz konusu değil. Yazılanlar kocaman bir YALAN.

            Kuşadası’nın namuslu, dürüst, saygın isimlerini hedef tahtasına koymayı marifet sayan, entrika, kumpas hikayelerinde uzman birilerinin amacı, Kervansaray’ın Kuşadası’na kazandırılmasını engellemek. Kervansaray üzerinden Özer Kayalı ve Kervansaray Platformunu oluşturan isimleri “Beceriksiz”, “Kuşadası Kamuoyunun Bildik Yüzleri” diyerek küçümsemek, itibarsızlaştırmak.

            Kuşadası’nda 30 yıldır gazetecilik yapıyorum. Özer Kayalı’yı ve Platformu oluşturan isimlerin çoğunu bu kadar uzun olmazsa da en az 20-25 yıldır tanıyorum. Bu güne kadar hiç birinin adının tacizle, hırsızlıkla, kumpasla, yüz kızartıcı suçlarla anıldığına şahit olmadım. Belediye kaynaklarını pankart, afiş, çiçek, havai fişek, konser, festivallerde talan ettiklerini de duymadım. Kuşadası’nı talan eden imar rantlarının hiç birin altında onların imzasının olmadığını da biliyorum. Bu bile onların hedef seçilmesi için büyük bir suç.

            Asıl siz, bu isimleri hedef alanlara ve geçmişlerine bakın…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.