Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kaçak içki denetimleri başladı.

Güzelçamlı dan Kuşadası na kadar tüm işyerleri ve tekneler denetleniyor. Denetlemenin birinci gününde Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Mehmet Bademci nin kardeşinin teknesinde 12 şişe kaçak içki bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 08.06.2011 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com

Bodrum’da 4 rehberin kaçak içkiden zehirlenerek ölmesi Kuşadası’nda yetkilileri harekete geçirdi. Kaymakamlığın oluşturduğu denetim ekibi Güzelçamlı, Davutlar ve Kuşadası’ndaki tüm içkili mekanları denetlemeye başladı. Kaymakamlık, Tarım İl müdürlüğü, Sahil Güvenlik, Vergi Dairesi, belediye zabıtaları ile Jandarma ve Polisten oluşan  ekip bu gün denetimlerine başladı. Güzelçamlı beldesinde tur tekneleri ile restaurantları denetleyen ekipler, her iş yerinden örnekleme sistemiyle 15’er şişe içki alınarak laboratuara gönderildi. Vergi Dairesi ile Ege Deniz Komutanlığı  özel cihazlarla bandrolleri kontrol etti. Kaymakamlık yetkilileri denetimlerin Kuşadası ve beldelerindeki 1500’ü aşkın içkili eğlence mekanı, restoranlar ile turistik tesisler dahil tüm işletmelerde süreceğini, numunesi alınan şişelerin tahlil sonuçlarının temiz çıkması halinde sahiplerine iade edileceğini, kaçak içki için yasal işlem, sahte içki tespitinde ise dirkt konuyu direkt olarak Cumhuriyet Savcılığına yansıtılacağını  açıkladılar. Denetlenen işyerlerindeki vatandaşlar ve turistler yapılan çalışmaları ilgiyle izledi. Denetimlerin ilk gününde yaklaşık 60 işyeri,turistik tesis, tekne ve restoran kontrol edilirken, kaçak içkiye rastlanmaması sevindirici oldu.

            Bodrum’daki olayın müşterilerin tedirgin ettiğini, içki isteyenlerin şişelerini masalarında açtığını söyleyen restoran işletmecisi Osman Abacı “Bu denetimler çok olumlu. Hem vatandaş hemde işletmeci rahatlıyor. Bodrum’daki ölümlerden sonra müşteriler çok tedirgin. İçki şişelerini masalarına isteyip bandrolüne, tüketim tarihine bakıyor emin olduktan sonra açıyor. Bodrumdaki ölümler gibi olayların yaşanmaması için denetimlerin sürmesi gerekiyor”dedi.

           Öte yandan denetimlerin birinci gününde Güvercinada girişindeki tur teknelerini kontrol eden denetleme ekibi Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Bademci'nin kardeşine  ait teknede 12 şişe kaçak içki buldu. Kaçak içkiler ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Başkan yardımcısı Mehmet Bademci bazı basın yayın organlarında kaçak içki yakalanan teknenin kendisine ait olduğunu yazmaları üzerine bir açıklama yaparak, teknenin kardeşine ait olduğunu belirtti.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.