https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-8310563568083669
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İşte şikayet dilekçesi

Kuşadası limanına mahkeme kararlarına rağmen onay veren bürokratlar hakkında suç duyurusunda bulunulacak

Haber Giriş Tarihi: 19.02.2011 16:43
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
İşte şikayet dilekçesi

 Kuşadası limanına mahkeme kararlarına rağmen imar planı hazırlayan bürokratlar hakkında dileyen vatandaşların şikayetçi olması için örnek dilekçe hazırlandı. Liman Platformuna üye avukatların hazırladığı şikayet dilekçesini imzalayıp, Cumhuriyet savcılığına veren herkes Kuşadası'nda tepki toplayan imar planını onaylayıp gönderen dört bürokrattan şikayetçi olacak.

 

***************ÖRNEK DİLEKÇE**********************

 

 

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

GÖNDERİLMEK ÜZERE

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

K U Ş A D A S I

 

 

ŞİKAYETÇİ            : ……………………….

 

ADRES                     :………………………..

 

 

SANIKLAR              :

1- Dr. Turgay  ALBAYRAK, Şehir Plancısı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü,ANKARA

2-Nuran HAZAN, Şube Müdür Vekili, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, ANKARA

3- M.Sait KAYMAZ, İmar Planlama Dairesi Başkan Vekili, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, ANKARA

4- Dr. Bekir TÜZEL, Genel Müdür Vekili, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, ANKARA

 

SUÇ                           : GÖREVİ  KÖTÜYE  KULLANMAK

 

SUÇ TARİHİ                       : 31.01.2011

 

ANLATIM                :

                                   Kuşadası Limanı 2003 yılında özelleştirilmiş,  limanı alan firmanın başvurusu ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca 01.06.2006 tarihinde  Kuşadası Limanına ait  1/1000 ölçekli uygulama imar  planı  onaylanmıştır.

                                   Limanı alan firmanın özelleştirme işlemi Aydın 1.İdare Mahkemesince 2010/434 E. Ve 2010/ 936 K. Sayılı karar ile iptal edilmiştir. Bu karar ile firmanın liman üzerindeki hakları ortadan kalkmıştır.

                                   Bunun yanı sıra Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca onaylanan plana karşı açılan davada Danıştay 6. Dairesince 2006/ 5903 E. Ve 2009/ 10860 K. Sayılı karar ile planın iptaline karar verilmiştir.

                                    Mahkeme kararı ile limanda hiçbir hakkı kalmayan firma Bayındırlık ve İskan Bakanlığına yeniden başvurmuş, yasal hakkı olmayan firmanın başvurusu sanık bakanlık yetkililerince değerlendirmeye alınmıştır.  Bu değerlendirme sonrasında  31.01.2011 tarihinde firmanın başvurusuna göre Kuşadası Limanına ait 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları onaylanmıştır.  

                                   Sanıklar Bayındırlık ve İskan Bakanlığının Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğünün yetkili görevlileridir.İmar planlarının onaylama işlemi sanık görevlilerce gerçekleştirilmiştir. Bu görevliler mahkeme kararlarını yok saymak suretiyle görevlerini kötüye kullanmışlardır.  

                                   Sanıklar aynı plan onaylama eylemleri ile;

1-      özelleştirmenin iptaline dair Aydın İdare mahkemesinin kararını yok saymışlar,özelleştirme iptal edilmesine rağmen , sanki özelleştirme devam ediyormuş ve firma hak sahibi imiş gibi  plan yapmışlardır.

2-      Danıştay 6.Dairesince iptal edilen  imar planını aynen ve genişleterek onaylamışlar ve bu mahkeme kararına da aykırı davranmışlardır. Önceki imar planının iptal gerekçeleri hiçbir şekilde dikkate alınmamış, bu gerekçelere aykırı olarak önceki yapılaşmalar aynen korunmuş ve hatta ek dolgu alanları getirilerek görevlerini kötüye kullanmışlardır.

3-      Kuşadası Limanı ile ilgili Çevre Ve Orman bakanlığınca ÇED raporu  süreci de tamamlanmadığı halde imar planı onaylanarak suç işlenmiştir.

 

                                    Anayasanın 138/ 4.Maddesine göre ; yasama ve yürütme organları ve idareler mahkeme kararlarını uygulamakla yükümlüdürler. Mahkeme kararlarına aykırı hareketle görevlerini kötüye kullanan sanıkların cezalandırılması için  işbu suç duyurusunda bulunuyoruz.  

 

 

ŞİKAYETÇİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.