Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Hodri Meydan Altungün !

Basın mensupları onu tehdit ediyor, haraç istiyorsa ve Altungün bunu yargıya taşımıyorsa kelimenin tam anlamıyla yalan söylüyor, kamuoyunu aldatıyor demektir.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2011 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Hodri Meydan Altungün !

12 Haziran  Genel seçimleri öncesi belediye başkanı Esat Altungün'ün çevresi bir söylenti yaydı. Seçimlerden hemen sonra rakiplere büyük bir taarruzun başlayacağı, bundan sonra eleştirilere sessiz kalınmayacağı dillendirildi. Zamanı geldi... Altungün yine şaşırttı. Rakipleri potansiyel belediye başkan adayları,  partiler dururken basın mensuplarını hedef aldı.

Beceriksizliği, iş bilmezliği, yakın çevresi  dışında toplumun çıkarlarını düşünmediği yaşanarak test edilen Altungün’ün kendisini haklı olarak eleştiren basın mensuplarını  hedef seçmesi vizyonunu bir kez daha gösteriyor. Ancak kurduğu cümleler önemli.  Doğruları yazan, kendisini eleştiren basın mensuplarını "tehdit, şantaj, para istemekle" suçlayan Altungün bu kez haddini aştı. Altungün, gazetelere verdiği röportajlarda kendisini eleştiren  basın mensuplarının onu tehdit ettiğini, para istediğini söyledi. Bu ağır bir ithamdır. Adalet sarayı ve Cumhuriyet Başsavcılığı  belediyeden sadece 200 metre uzaklıkta. Eğer birileri, hele hele basın mensupları onu tehdit ediyor, haraç istiyorsa ve Altungün bunu yargıya taşımıyorsa kelimenin tam anlamıyla yalan söylüyor, kamuoyunu aldatıyor demektir.Beceriksizliğini, iş bilmezliğini örtbas etmeye  çalışıyor. Kapasite meselesi, herkes koltuğa oturduğunda  mucizeler yaratacak diye bir şey yok tabi.

Altungün'ün rakibi gazeteciler değil. Bunu pusulasını şaşıran Altungün’e birilerinin anlatması gerekir. Oturduğu belediye başkanlığı koltuğunun hakkını veremeyen birinin kendisine basın mensuplarını düşman olarak bellemesi pek hayra alamet değil. Bizim tanıdığımız hiç bir basın mensubu Altungün'e rakip değil. Siyaseten bir yerlere gelmek için çabalamıyor. Tüm bunlara rağmen eğer Altungün gazetelere verdiği demeçlerde basın mensuplarını hedef olarak seçiyorsa kelimenin tam anlamıyla pusulasını şaşırmış, umudunu tüketmiş, kendisinin bile kendisine güveninin kalmadığını göstermiş demektir.

Bize göre ise... Zaman bizi haklı çıkarmıştır. Esat Altungün'ün bu turizm kentini yönetecek  kapasite, bilgi ve birikimine sahip olmadığı ortaya çıkmıştır. Kuşadası tarihinde muhalefetsizlik açısından en rahat belediye başkanı olmasına rağmen,yönetiminin daha ilk iki yılında halk nazarında tüm kredisini yitirmiştir. Belediyede en kısa sürede organize polislerini ağırlayıp, kefil olduğu kişinin demir parmaklıklar ardına gidişini  çaresizce izlemiştir.  Kuşadası belediyesinde sabah ilk gelen meclis üyesinin kendisini  başkan ilan ettiği yeni bir yönetim tarzını Kuşadası’na tanıtmıştır. Geçmiş belediye başkanları eserleriyle övünürken, o ise amcasına kıyaklarıyla hatırlanır olmuştur.

“Üç milyon ağaç dikeceğim” demiş, göreve geldiğinin daha ilk aylarında amcasının otelinin önündeki ağaçları kesmiştir. “Turizm yatırımı yapmak isteyenin ayağının altına halı sererim” demiş, amcasının denize sıfır  turizm imarlı arazisini ticaret merkezi imarına çevirmiştir. “Geçmiş belediye başkanlarıyla bizi kimse aynı kefeye koyamaz” demiş, belediyeden müfettişleri, organize suç polislerini eksik etmemiş. Bir yardımcısı tutuklanmış, bir yardımcısı yargılanıyor.  Denetleme kurulu raporlarına yansıdığı gibi fakirlere “pronto yüzey temizleyici, top kek, plastik tabak, çatal kaşık” dağıtarak sosyal demokrat belediyecilik örnekleri sergilemiştir. Şifreli kapısı üç dört kişi dışında sadece polise açılan şeffaf ihale odası oluşturmuş. Seçimlerden önce herkesin bildiği, konuştuğu ekonomik sorunlarını belediye başkanlığı maaşıyla çözme sihirbazlığı göstermiş.

Bunlar gibi yüzlerce olumsuzluğu sıralanabilen Altungün kendisine biat eden, her şeyi görmezden gelen, susan,çok yaşa padişahım diyen, onu olduğunun ötesinde gösteren basın mensupları istiyor. Biz onlardan değiliz, olmayacağız da.

Biz söyleyeceklerimizi henüz söylemeye başlamadık  sayın Altungün.  Kimseye çamur atmıyoruz, atmayız. Söyleyeceğimizi direk söyler belgelendiririz. Eğer sizde de o yürek varsa, sizi eleştiren basın mensuplarının tümünü zan altında bırakacağınıza kimin sizi tehdit ettiğini, kimin sizden para istediğini çıkar açıklarsınız, yada yargıya başvurursunuz.

Hodri meydan.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.