Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Güzelçamlı’dan ses yükseldi: Sahiller rant kapısı olamaz!

Ömer Günel’in Güzelçamlı’da oğlu için yaptırdığı Beach Club yerinde toplanan vatandaşlar,  “Güzelçamlı talana, ranta, inşaata kurban ediliyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 29.01.2024 12:43
Haber Güncellenme Tarihi: 29.01.2024 16:49
Kaynak: Adanın Sesi Haber Merkezi
Güzelçamlı’dan ses yükseldi: Sahiller rant kapısı olamaz!

Kuşadası Çevre Platformu üyeleri, Güzelçamlı’da sahile Beach Club yapılmasıyla ilgili çalışmalara “Güzelçamlı güzel kalsın", "Doğaya ihanet torunlarımıza ihanettir” pankartlarıyla tepki gösterdi.  Platform adına yapılan basın açıklamasında “Sahiller, plajlar halkındır, kimsenin rant kapısı olamaz. Değil yeni yapılaşmalar, sahildeki tüm kaçak yapıların yıkılmasını talep ediyoruz” denildi.  

GÜZELÇAMLI TALANA, RANTA KURBAN EDİLİYOR

Kuşadası Çevre Platformu adına Mesut Yalaz’ın okuduğu bildiride şu ifadelere yer verildi;

"Kuşadası Güzelçamlı’da, Milli Park gibi dünyanın en değerli bölgelerinden birinde yaşıyor olmak çok büyük bir şans. Fakat bu değerli bölgenin hızla talana, ranta, inşaat sektörüne kurban ediliyor olmasına seyirci kalmak doğaya, denize ve geleceğimize karşı işlenebilecek en büyük suçtur. Acı olan bu çevre ve doğa katliamına bizlerin oylarıyla seçilmiş, görevleri arasında bu güzellikleri ve kaçak yapılaşmayı önlemek de olan belediye başkanının da katılmış olması.Ülkemizde her yerel seçim öncesi vatandaşların kaçak kat, kaçak yapı yapmasına çok tanık olduk. Alışığız da. Fakat şimdi ilk görevi kaçak yapılaşmayı önlemek olan bir Belediye Başkanının, kamusal bir alan olan sahilde kaçak yapı yapmasına tanık oluyoruz.”

YASAL HAKLARIMIZI SONUNA KADAR KULLANACAĞIZ

“Yarın Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel Güzelçamlı’ya gelecek ve kamusal bir alan olan bu  güzelim sahilde olup bitenin yasal olduğunu, çok güzel bir tesis yapılacağını söyleyecek.  İnanmayacağımızı şimdiden beyan ediyoruz. Gerekirse yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Kıyı yasası açık. Bu yasanın yürütülmesini sağlayacak kurumlardan biri de belediyedir. Ancak Güzelçamlı’da bu yasayı bizzat oylarımızla seçilen belediye başkanının ihlal ettiğini görüyoruz.”

CHP GENEL MERKEZİNE İLETTİK

Bu yasadışı doğa talanına karşı tepkilerimizi hem Başkan Ömer Günel'e hem de partisinin genel merkezine ilettik. Şayet Ömer Günel bu kararından vazgeçmez ya da CHP genel merkezi tarafından müdahale edilip vazgeçirilmezse Kuşadalılar, hem başkan Ömer Günel 'e hem de CHP'ye yerel seçimlerde hak ettikleri tepkiyi verecektir. Umarız Ömer Günel de, CHP Genel Merkezi de bu yanlış kararlarından geri dönerler. Sahiller, plajlar halkındır, kimsenin rant kapısı olamaz. Değil yeni yapılaşmalar Umarız Ömer Günel de, CHP Genel Merkezi de bu yanlış kararlarından geri dönerler.

Kaynak: Adanın Sesi Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.