Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

FETÖ’YE NEYİN BEDELİ ÖDENDİ

CHP’li Altungün Yönetimi, hiçbir sol, sosyal demokrat veya milliyetçi çizgiye sahip ulusal gazeteye ilan vermezken,  2013 yılında FETÖ/PDY’nin yayın organlarına musluğu açmış. İŞTE BELGESİ...

Haber Giriş Tarihi: 09.08.2016 11:23
Haber Güncellenme Tarihi: 09.08.2016 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
FETÖ’YE NEYİN BEDELİ ÖDENDİ

                Kuşadası Belediyesinde Esat Altungün’ün Belediye Başkanlığı, Zafer Hacısalihoğlu’nun Basın danışmanlığı yaptığı dönemde FETÖ/PDY yayın organlarının kamunun parasıyla finanse edildiği belgelendi. Biri hariç tümü Belediye Başkanı Altungün’ün imzası ile yapılan ödemeler, özellikle 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası FETÖ/PDY’nin resmi kurumlardaki örgütlenmesi açısından önem taşıyor. Altungün, CHP’li Belediye Başkanı olmasına karşın  sol, sosyal demokrat veya milliyetçi çizgiye sahip hiçbir ulusal gazeteye ilan vermezken;  2013 yılında FETÖ/PDY’nin yayın organları Zaman Gazetesi ile Aksiyon Dergisine musluğu açması “FETÖ/PDY’nin yargıdaki şemsiyesinin altına girmek için olabilir mi” sorusunu gündeme getirdi.

           Savcılar soruşturmalı

                   Dönemin başkan danışmanı Zafer Hacısalihoğlu’nun önerisi, Esat Altungün’ün oluru ile FETÖ/PDY yayın organlarına Belediye Kasasından yapılan ödemelerin belgelenmesi, vatandaşların tepkisine neden oldu.  FETÖ/PDY’ye mali destek verenlerin soruşturulmasını örnek gösteren vatandaşlar, “Bu hain yapılanmaya destek veren herkesin üzerine gidilirken, Belediye bundan ayrı tutulmamalı. Özellikle Zaman Gazetesi ve Aksiyon Dergisi neden tercih edilmiş, bunun soruşturulması gerekir” dediler.

           Kılıfına bile uyduramamışlar

                  FETÖ/PDY’nin yayın organı Aksiyon dergisine yapılan ödeme, yasaların nasıl çiğnendiğini de ortaya çıkardı, Aksiyon Dergisine tek seferde yapılan 53 bin liralık ödeme, Belediye evraklarında “90 Bin dergi basımı karşılığı” olarak görülürken, Aksiyon kayıtlarında ise İlan Bedeli olarak yer aldı. Şimdi merak edilen iki soru var:Dergi basımı için bu para ödendi ise, neden ihale yapılmadı, dergi basımı doğrudan temin sınırı aşılarak Aksiyon dergisine verildi.(2013 Yılında 16 bin lira üzerindeki tüm alımlarda ihale zorunluluğu vardı)  Eğer Aksiyon kayıtları doğru ise 53 bin liralık ilan neyin ilanı ve kaç sayfaydı. Belediye kayıtlarına neden dergi basımı olarak girdi?

           Kamuoyu adına soruyoruz

www.adaninsesi.com, Kuşadası halkı adına soruyor.

                Berlin ITB Fuarının tanıtımı için Zaman Gazetesine ilan verilmesinin anlamı nedir? Bir yerlere mesaj mı amaçlandı?

                Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan onca yayın organı varken, neden Zaman Gazetesine “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” ilanı verildi?

                Gazibeğendi Tepesinin düzenlenmesinin halka duyurulması için  Zaman Gazetesinin tercih edilmesinin arkasında ne vardı?

               Altungün ve Hacısalihoğlu, bu ödemeleri ne karşılığında yaptı?  

              Beş yıllık iktidarlarında, sadece 2013 yılında yapılan bu ödemelerin özel bir anlamı var mı? Önceden açılan ancak o yıl sonuçlanan, veya o yıl yürütülen soruşturmalar, açılan davalarla bu ödemelerin bağlantısı nedir?

               Resmi kanallarla yapılan bu ödemelerin dışında, gayri resmi olarak ödeme yapıldı mı?

               Fuar ve konser organizasyonlarında şişirilen faturalardan elde edilen finans FETÖ/PDY’ye mi aktı? KAMEK, Universal, Çöp ve diğer ihalelerde gündeme getirilen onlarca iddia neden havada kaldı? Ciddi hiçbir soruşturma, mahkeme süreci yapılmadı? Şikayetler üzerine gönderilen muhakkikler neredeyse hep aynı isimlerden oluştu?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.