Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engelliler hem coştu, hem coşturdu

Kuşadası Engelliler köyünde muhteşem bir gün yaşandı

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2013 16:47
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Engelliler hem coştu, hem coşturdu
 Kuşadası Engelliler Derneğinin düzenlediği 4.Engelliler Bahar Şenliği yapıldı. Engelliler köyündeki şenliklere Aydın Vali yardımcısı Halil Canavar, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan, Belediye başkanı Esat Altungün ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Kuşadası Engelliler Köyü işleyiş sisteminin Amerika’dan Avrupa’ya, bir çok ülkede örnek gösterildiğini ve incelemeye alındığını söyleyen  Dernek başkanı Canan Güler, “18 Yıl önce yola çıktığımızda bir tek amacımız vardı, engellileri bir iki saatliğine oyalayıp, annelerinin o süre zarfından dinlenmelerini sağlamaktı. Bu gün ise onlarca gönüllü öğretmeni, engellilerimizin yumurta, zeytin topladığı, tarımla uğraştığı, el becerilerini sergilediği, moral bulup keyifle yaşadığı bir köyümüz var. Burasını ziyaret eden, işleyiş sistemini gören herkes aynı şeyi söylüyor, bunun dünyada başka örneği yok.Bu örnek hepimizin çabasıyla oluştu. 18 Yılda tüm engelleri aşarak buraya geldik. Biz de varız dedik. Gönüllülerimizin katkısı ve sorumluluk yüklenmesiyle köyümüz ortaya çıktı. Köyümüzde 4. Engelliler şenliğini yapma, engellilerimiz becerilerini sergileyerek kendilerini kanıtlama olanağı bulduğumuz için mutluyuz”dedi.

            Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan’da Kuşadası’na atanmadan önce derneğin çalışmaları hakkında bilgiler edindiğini belirterek “Dernek faaliyetleri dendiğinde akla hep rutin çalışmalar gelir. Daha önce çalışmaları hakkında bilgi edindiğim Kuşadası Engelliler Derneğinin çalışmalarını yerinde gördüğümde sevgiyle çok şey başarılabileceğini anlamış oldum. Burada emek var, burada sevgi var. Bu eseri ortaya çıkaran, emeği geçen herkese teşekkür ederim.18 Yıllık emeğin boşa gitmediğini bu şenliklerde görmek ileriye yönelik umutlandırıyor” dedi.

            Şenliklerde dernek üyesi engelliler bir yıl boyunca çalıştıkları gösterilerini sahneledi. Büyük bir coşkuyla şarkılara eşlik eden Gangam style eden engelliler izlemeye gelenleri de coşturdu. Şenlikler çerçevesinde topladığı harçlıklarıyla engellilere koltuk değneği alan İzmir Gazikent İlkokulu öğrencisi 10 yaşındaki Buğra Gezgin’e kendi fotoğrafının işlendiği bir pano armağan edildi.

            Şenlikler geçtiğimiz hafta başbakan tarafından barış insanı seçilen Ersin Faikzade’nin konseriyle sürdü. 
Şenlik ile ilgili fotoğrafları sitemiz foto galeri bölümünde izleyebilirsiniz..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.