Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Endüstri Meslek Lisesi Ranta kurban ediliyor

Eğitim Sen Kuşadası Şubesi Kuşadası şehir merkezindeki Endüstri Meslek Lisesinin ranta kurban edildiğini öne sürdü. Oku bahçesindeki Halı Saha, Kafeterya ve otoparkın hileli işlemlerle aynı kişilere kiraya verildiğini öne süren Eğitim Sen Kuşadası temsilcisi Ferit Bahadır Akın ile bir grup öğretmen Uğur Mumcu ve Basın şehitleri anıtı önünde basın açıklaması yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 01.06.2011 12:41
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Endüstri Meslek Lisesi Ranta kurban ediliyor

 

 Halı Saha ve kafeterya işletmesini kiralayan Royal Carat şirketinin taahhüt ettiği kira bedellerini ödemediğini, buna karşın aynı okul bahçesindeki otoparkı paravan isimlerle aldığını öne süren Akın “Geçen yıl Endüstri Meslek Lisesi halı saha ve sosyal tesis yapımıyla başlayan bir süreç var. Okul bahçesinin bir kısmı halı saha ve sosyal tesis yapılması için Royal Carat şirketine yıllık kırk bin lira bedelle kiraya verildi. Otopark ihalesi zamanı geldiğinde, yazın otopark olarak kullanılan kısmın, halı saha yapıldığından, küçüldüğü görülüyor. Bir önceki yılın bedeli(seksen dokuz bin lira) üzerinden ihaleye giren çıkmıyor. Yıllardır bu işi yapanlar ihaleye girmezken, bir kişi giriyor ve  ihaleyi alıyor. Şimdi yetkililere sormak istiyoruz:İhaleye kimse girmediği halde, zamanın okul müdürü Muzaffer Moran'ın halı sahayı işletenleri ikna ederek yanlarında çalışan bir kişi üzerinden ihaleyi aldıkları doğru mudur?Kalan altmış yedi bin liranın ödenmesi için halı sahayı işleten Royal Carat şirketi ile sorumluların görüşmeler yaptığını biliyoruz. Otoparkı işleten aslında bu şirketse ve ihale sorumluları bunu bilmekte ise, haklarında işlem başlatılması gerekmiyor mu? Oto parkın kalan bedelinin ödenmemesine rağmen Royal Carat'ın halı sahayı işletebilmesine nasıl izin veriliyor?Eğitim Sen olarak halı saha için yaptığımız suç duyuruları bulunmaktadır. Dönemin okul müdürü Muzaffer Moran ve Okul aile birliği başkanı hakkında yaptığımız suç duyurusu sonucu gelen müfettişler hiçbir şahitliği dinlemeden soruşturmayı kapatmıştır. Ancak görülmek istenmese de yanlışlıklar olduğu gibi ortadadır”dedi.

            Okul bahçesine yapılan tesisin sportif amaçlı olmadığını öne süren Eğitim Sen Kuşadası Temsilcisi Ferit Bahadır Akın “Halı saha ve sosyal tesisin ise imara aykırı olduğunu söylüyoruz. O tesis sportif bir amaç taşımamaktadır. Kuşadası'nda yaşayan herkesin gördüğü gibi kafeterya kısmıyla kentin kalbinde rant elde edilmiştir. Bu amaçla çok çirkin bir görüntü yaratılmıştır.Belediyeye sormak istiyoruz, yapı ruhsatı verdiğiniz bu mekana hala işletme ruhsatı vermediniz. Kentin kalbindeki bu yapı sizleri rahatsız etmiyor mu? Ruhsatsız işletmenin çalışmasına neden izin veriyorsunuz?Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğüne sormak istiyoruz: Kuşadası trafiğinin en yoğun olduğu, hatta kilitlendiği yerde nasıl spor yapılır? Sağlığa ve spor yapma anlayışına uygun mudur?Son olarak şunu söyleyelim: Halı saha yapılıp okul bahçesi gasp edilmeseydi, bu yıl getirisi kırk dört bin lira olan halı saha ve kırk sekiz bin liradan ihaleye çıkarılacak olan otopark gelirinin toplamı sadece otopark gelirinden elde edilmez miydi? Bildiklerimizi Kuşadası halkıyla paylaşmak ve halkın okuluna sahip çıkmasını istiyoruz. Yetkililerin gerekli işlemleri yapmasını bekliyoruz”dedi .

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.