Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Egeports'a göre Kuşadası limanında mutlu son

Ege Liman İşletmeleri A.Ş.: onaylanan yeni imar planı kapsamında liman tesislerine yeniden yapı ruhsatı düzenlenmesi için 8 Kasım 2010 tarihinde Kuşadası Belediyesine 14204 sayılı resmi başvurusunu yapmış bulunmaktadır. diye açıklama yaptı

Haber Giriş Tarihi: 09.11.2010 19:20
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Egeports'a göre  Kuşadası limanında mutlu son

Limanı işleten firma Bayındırlık ve İskan Bakanlığının hazırladığı imar planının, Kuşadası limanındaki sorunları çözdüğünü iddia etti. Egeports'un gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamaşöyle:  " Kuşadası Kruvaziyer ve Koltuk Limanına ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından 28.10.2010 gün ve 8550 sayı ile onaylanarak ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlara sunuldu. Böylece bir süredir kamuoyunda Kuşadası Limanı ile ilgili devam eden tartışmalar sona erdi.

 

Bilindiği üzere Aralık 2009’dan bu yana Kuşadası Limanı’na ait eski imar planı iptalini gerekçe göstererek liman tesislerinin yapı ve yapı kullanma ruhsatlarını iptal eden Kuşadası Belediyesi, bu konuya ilişkin hukuki süreç devam etmesine rağmen liman tesislerinde yıkım girişiminde bulunmuş ve fakat söz konusu yıkım girişimi Mahkeme tarafından durdurulmuştu. Kuşadası Belediyesi’nin ülkemizin ve Doğu Akdeniz’in en büyük ve önemli kruvaziyer limanında yıkım girişiminde bulunması kamuoyunda büyük tepki ile karşılanmıştı.

 

Global Liman İşletmeleri A.Ş. CEO’su Saygın Narin tarafından yapılan açıklamada “28 Ekim 2010 tarihinde onaylanan yeni imar planı ile birlikte ruhsat iptali ve yıkım gerekçelerinin ortadan kalkmıştır. Kuşadası Yolcu ve Feribot Limanı’nı işleten Ege Liman İşletmeleri A.Ş., onaylanan yeni imar planı kapsamında liman tesislerine yeniden yapı ruhsatı düzenlenmesi için 8 Kasım 2010 tarihinde Kuşadası Belediyesi’ne 14204 sayılı resmi başvurusunu yapmış bulunmaktadır” denildi."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.