Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP’li Bülbül: Bir şirketin çıkarı için doğayı, suyu, toprağı yok ediyorsunuz

Aydın ile Muğla illeri arasında kalan dünyanın ender jeolojik yapıları arasında gösterilen antik ismi ile Latmos’ta (Beş Parmak Dağları)  bulunan bir kırma eleme tesisine Aydın Valiliği “ÇED gerekli değildir” kararı verdi. CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül karara, “bir şirketin çıkarı için doğayı, suyu, toprağı yok ediyorsunuz” tepkisini gösterdi. TBMM’de konuyu gündeme getiren Bülbül, “Bu proje, vatandaşların bugüne kadar sürdürdükleri geleneksel yaşamlarını

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2022 13:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
CHP’li Bülbül: Bir şirketin çıkarı için doğayı, suyu, toprağı yok ediyorsunuz

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Latmos dağlarının Karakaya Köyü sınırları içinde faaliyet gösteren maden şirketinin yeni kırma eleme tesisi  için Aydın Valiliğinin “ÇED gerekli değildir” kararını TBMM Genel Kurulu’na taşıdı. Genel Kurulda yaptığı  konuşmada dünyanın ender jeolojik yapıları arasında gösterilen Latmos dağlarının maden şirketleri tarafından delik deşik edildiğini belirten Bülbül “Bu proje, vatandaşların bugüne kadar sürdürdükleri geleneksel yaşamlarını bitirme projesidir.  Bir şirketin çıkarı için doğayı, suyu, toprağı yok ediyorsunuz” dedi.

LATMOS DAĞLARI DELİK DEŞİK EDİLİYOR

Madenler sadece doğal varlıkları değil insan sağlığını, ekonomik gelirlerini sağladıkları zeytinciliği ve hayvancılığı da olumsuz etkiliyor uyarısı yapan CHP’li Süleyman Bülbül şunları söyledi;  “Dünyanın ender jeolojik yapıları arasında gösterilen Latmos dağları maden işletmeleri tarafından acımasızca delik deşik ediliyor.  Proje de ‘kırma, eleme ve cevher hazırlama tesisi’nin planlandığı alan ‘önemli doğa alanı’ olarak işaretlenmiştir. Bir şirketin çıkarı için doğayı, suyu, toprağı yok ediyorsunuz. Madenler sadece doğal ve kültürel varlıkları değil aynı zamanda bölge insanının sağlığını, ekonomik gelirlerini sağladıkları zeytinciliği, arıcılığı ve hayvancılığı olumsuz etkilemektedir.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.