Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP ilçe kongresi tamamlandı

Dün gerçekleşen CHP ilçe kongresinde, ilçe başkanlığına tek aday olan Av. Nail Özazman seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 06.12.2015 12:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
CHP ilçe kongresi tamamlandı

 Dün gerçekleşen CHP ilçe kongresinde, eski başkan Soydan Kaplan’ın adaylığını koymaması üzerine, tek aday olarak seçimlere giren Av. Nail Özazman kazandı.

Seçimlere, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın Milletvekili Metin Lütfi Haydar, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Aydın CHP il başkanı Hikmet Saatçi de katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan konuşmasında, ‘Rus uçağının düşürülmesi konusuna dikkat çekerek, Türkiye bir krizin içerisinde, 2011 yılından beri parlamentoda Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak genel başkanımızdan en sıradan illerimize kadar Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına sokmayın ,kan sıçratmayın dedik, dinletemedik. Neden, çünkü Osmanlıcılık sevdalarına ve yeni paylaşımcılık, sömürgecilik heveslerine Ortadoğu’ya gözünü dikmiş kendini Dünya lideri sanan bazı kendini bilmezlerin dış politikayı yönlendirdiğini gördük.

Türkiye sınırlarına saldırı varsa elbette sonuna kadar karşı konulacak ama dış politika hamasetle olmaz, ferasetle olur. Dünya lideri olacağım diye orada ki terör örgütleriyle hemhal olan iktidar yüzlerce insanın katledildiği ortamı yaratmıştır. Ortadoğu yangınından uzak durmak mümkündü. 1939-1945 yılları, 2. Dünya Savaşı yıllarında kalındığı gibi kalınabilirdi’ dedi.

İlçe Başkanlığı’ndan ayrılan Soydan Kaplan ise, ‘bu bir veda değil, ben her zaman partimin emrindeyim, fakat artık yoruldum. Beni en çok diğer partiden gelen saldırılar değil ama yazılı basında çıkan asılsız yalanlar yordu’ dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.