Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çakma Atatürkçüler, Atatürk’ü depoda unuttu

Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelinin CHP’li Kuşadası Belediyesinin deposundaki tutsaklığı devam ediyor. 16 Ay önce Heykelin Gazibeğendi projesi çerçevesinde yerleştirileceği açıklanmıştı.

Haber Giriş Tarihi: 13.08.2013 15:56
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Çakma Atatürkçüler, Atatürk’ü depoda unuttu

                                                                                       (Haber-Yorum)

Atatürk heykelinin Kuşadası belediyesinin deposundaki tutsaklığı devam ediyor.. Kademe arkasındaki depoda iplerle bağlanmış vaziyette tutulan Atatürk heykeli ilk olarak bundan 16 ay önce, heykelin depoda tutulmasından yaklaşık bir yıl sonra gündeme gelmişti. “Depodaki Atatürk heykeli Kuşadası'nı karıştırdı” manşetiyle ulusal basına konu olan Heykeller ile ilgili olarak belediye başkanı CHP’li Esat Altungün zehir zemberek açıklamalar yapmıştı. Atatürk heykelinin Gazibeğendi parkında kullanılacağını söyleyen Altungün, “Ulu Önder Atatürk’ün manevi şahsından prim elde etmeye çalışan, bu sözde Atatürkçüleri, sahte Atatürkçüleri, çakma Atatürkçüleri kınıyorum” demişti. Belediyenin ilgili birimleri de bir gecede hazırladıkları projeleri internette yayarak Atatürk heykelinin Gazibendi tepesindeki şeklini göstermişlerdi.

            Haberlerin yapılması ve Altungün’ün açıklamalarının üzerinden tam 16 Ay geçti. Gazibeğendi’de projenin bir bölümü hayata geçirildi. Tabi ki her zamanki gibi ticari ve rant getirici, şimdilik belediyece işletilen ama seçimler öncesi birilerine peşkeş çekileceği öne sürülen bölümüne öncelik verildi.  Atatürk heykeli ise yine depoda, iplerle bağlı ve kaderine terk edilmiş halde bir projeye monte edileceği günü bekliyor.

             Aradan geçen süre Atatürk heykeline sahip çıkanları haklı çıkardı. O zaman konuyu gündeme getirirken sormuştuk; “Nereye konulacağı bilinmeden, hesaplanmadan her hangi bir proje bile hazırlanmadan Atatürk heykeli neden alındı? “Bu soruyu sorduğumuz için “Çakma Atatürkçü” olmakla suçlanmıştık. Aradan geçen 16 ay “Çakma Atatürkçü”nün kim olduğunu ortaya çıkardı. Gözlerini rant bürümüş sözde CHP’li Çakma  Atatürkçüler, Atatürk Heykelini yine depoda unuttu.

            Bu arada..

            Yine o günlerde Kuşadası Güncel Gazetesi Uğur Mumcu ve Basın Şehitleri anıtı etrafındaki Türk Büyüklerinin büstlerini gündeme getirmişti. Büstlerin kime ait olduğunu belirten plaketlerin söküldüğünü, CHP’li belediyenin bu plaketleri neden taktırmadığını sormuştu. Ona da hakaretler yağdırıldıktan sonra “O plaketler yenilenmek için söküldü, kısa sürede yerine takılacak” denildi. Aradan geçen sürede o kadar konser, o kadar etkinlik yapılmasından, bir dosya kağıdının yarısı kadar  büyüklüğünde plaket hazırlanamaya fırsat bulunamadı.

            Danışmanı AKP’li, Meclis üyeleri çeşitli partilerden devşirme bir yönetimin uygulamaları ortadayken, başkasını suçlamadan aynaya bakması gerekmiyor mu?

Atatürk heykelini, Türk büyüklerini unutanlar mı; onların unutulduğunu gündeme getirenler mi Çakma Atatürkçü?

Sizce?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.