Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çakma Atatürkçü kim ?

Dokuz ay önce depoda bağlı, çürümeye terk edilen Atatürk heykelleri gündeme getirdiğimizde, sözde CHP li belediye başkanı bizleri Çakma, sahte, Sözde Atatürkçülükle suçlamıştı. Şimdi gerçek sahte, gerçek sözde, gerçek çakma Atatürkünün kim olduğu ortaya çıktı..

Haber Giriş Tarihi: 25.12.2012 19:38
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Çakma Atatürkçü kim ?

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün iple bağlı heykelleri CHP’li Kuşadası belediyesinin deposunda çürümeye terk edildi. Geçtiğimiz Mart ayında depoda fotoğraflanan Atatürk heykelleri Türkiye’nin gündemine girince, belediye başkanı sözde CHP’li Esat Altungün bir açıklama yaparak, haberleri “polemik, Ulu Önderin manevi değerinden prim elde etmek, siyaseti ucuzlatmak” olarak nitelendirmiş ve Atatürk’ün manevi şahsiyetine sahip çıkanları  “bu sözde Atatürçüleri, sahte Atatürkçüleri, çakma Atatürkçüleri kınıyorum” diyerek suçlamıştı. Bir gecede bilgisayarda hazırlanan gülünç projeler yayınlayarak  Atatürk heykellerinin Gazibeğendi tepesine konulacağını açıklamıştı.

            Aradan 9 Ay geçti. Ne Gazibeğendi projesi var, ne de Atatürk heykellerine özgürlük..

            www.adaninsesi.com yıl sonuna kadar Altungün’ün söylediklerinin,o gün gelen tepkilere karşı halkı yalan, yanlış beyanlarla kandırarak söylediklerinin gerçekleştirmesini bekledi.

            En önemlisi “ÇAKMA  ATATÜRKÇÜ”nün  kendiliğinden ortaya çıkmasını bekledi. Ve bir kez daha www.adaninsesi.com haklı çıktı.

Sözde CHP’li Çakma Atatürkçüler her şeyin unutulduğunu sandı. Yanıldılar…

Aradan 9 ay geçmesine rağmen Gazibeğendi tepesine bir tek kazma vurulmadığına göre şimdi sözde CHP’li, Atatürkçü Esat Altungün’e sorma hakkımız var....

1-                          Heykeller hazırlanan proje çerçevesinde sipariş verildi dediniz..O heykellerin yapım süreci en azından bir yıl olacağına göre, iki  yıl önce hazırlanan (!) projeyi neden hayata geçiremiyorsunuz? Madem hayata geçiremeyecektiniz neden o heykelleri sipariş verdiniz?

2-                          O heykeller hangi esaslara göre sipariş edildi? Kime kaç para ödendi? Mahmut Esat Bozkurt, Mafi, Hasan Reis, Barbaros Hayrettin Paşa, Sadrazam Öküz Mehmet Paşa’nın heykellerini hep aynı heykeltıraş mı yaptı, neden? Memlekette başka heykeltıraş yok muydu?

3-                          Depoda çürümeye  terk edilen, iple bağlı Atatürk heykellerini gündeme getirenleri , “ Ulu Önder Atatürk’ün heykeliyle ilgili yapılan polemiklerin tümü saçmalıktır ve gerçekleri yansıtmamaktadır. Bu sözde Atatürkçüleri, sahte Atatürkçüleri, çakma Atatürkçüleri kınıyorum”  demiştiniz.

 

O günkü yayınlarımızda hiçbir hesap kitap yapılmadan, ilerisi düşünülmeden sadece bir yandaşı memnun etme, birilerine rant sağlama adına bu heykellerin yapıldığını yazmıştık. Koyulacak yer bulunamadığı için heykellerin sanki suç işlemiş veya kaçacakmış izlenimi verilerek  iple bağlanarak depoya kapatıldığını savunmuştuk.HAKLI ÇIKTIK..

 

Şimdi yanıt ver sözde CHP’li  Altungün!

Çakma, Sözde, Sahte ve daha bir çok sıfatın muhatabı kim? Sen mi, biz mi?

Mensubu olduğun (şimdilik) CHP’nin kurucusunun heykellerini depoda çürümeye terk ederek, adeta Atatürk’ü cezalandırarak kime yaranmak istiyorsun?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.