Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bu ne hiddet sayın Uysal !

Hiçbir cezaevinde belediye başkanlığı makamı yok, bizden söylemesi...

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2011 12:54
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com
Bu ne hiddet sayın Uysal !

 

Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal’a bu günlerde bir haller oldu. Büyük beklentilerle başladığı ikinci döneminde, iki yılı geride bıraktığı halde Aksu’nun arazilerini imardan geçirme dışında  Davutlar için hiçbir çabası olmayan, hiçbir varlık gösteremeyen, mahkeme koridorlarını mesken edinen başkan Uysal, kimyası bozulduğu için vatandaşa, belediye çalışanlarına hatta meclis üyelerine saldırgan bir tavır sergiliyor.

 

Tuncay Uysal’ın ruh halini tahmin etmek zor değil. Mensubu bulunduğu partinin hiçbir iddiası olmayacak. Kendi genel başkanı Davutlar’ı ziyaret ettiğinde hüsran yaşayacak ve bu rahatsızlığını belli edecek. Yanaşmaya çalıştığın İktidar partisinin kapıları yüzüne kapanacak. Birlikte yola çıktığın bir meclis üyesi çetin ceviz çıkacak, yasaların dışına çıkmamakta direnecek. “Benim için öncelik parti veya başkan değil, Davutlar”dır  diyerek yapılan hatalara karşı duracak. Daha bir yıl önce korumasının yumrukladığı CHP’li meclis üyelerinden medet umacak. Ve tüm bunlara rağmen sağlıklı düşünecek..

 

Bir dönem başkanlık deneyimi olan Tuncay Uysal, eğer gerçekten Davutlar’ı düşünse daha sağduyulu hareket etmeli, şirin Davutlar’a kin tohumlarını serpmekten vazgeçmeliydi. Oysa tam tersini uyguluyor. “Benden sonrası tufan diyor.”  “Ben yoksam Davutlar’da olmasın” mesajı veriyor. Çarşamba günü yapılan Haziran meclisinde bu tavrını daha da belirginleştirdi. Kendisini kanunlara uymaya, Davutlar’ın geleceğini düşünmeye davet eden Melek Çengel’i hedef seçti. Bir çok belediye başkanının başını yiyen, rantın, rüşvetin en fazla döndüğü imar değişiklikleri konusunda daha hassas olunmasını isteyen Melek Çengel’i hedef tahtası seçti.  Ona göre Melek Çengel büyük bir suç işlemişti. Peki Çengel Ne yapmıştı?

 

Melek Çengel meclis gündemindeki imar talepleriyle ilgili  görüşlerini dile getirdi. Sonrada başkan Uysal’ın ayakta alkışlaması gereken önerilerini sıraladı. “Meclis kararları açık ve net değil… Dosyalarda bir çok eksik bulunmaktadır…. Bir imar değişikliği önce imar komisyonuna sevk edilmeli, iyice incelendikten sonra hazırlanan raporla meclise sunulmalı” dedi. Uysal’ın yüz hatlarının değiştiğini göre göre “Plan değişiklikleri kamu aleyhine yapılamaz. Ancak hala görüyorum ki hiç çekinmeden yeşil alanlar, otoparklar, yollar alternatifleri ayrılmadan kaldırılmaya devam ediliyor. Bu durum hiçbir kanun ve yönetmeliğe uygun değil” dedi.

 

Hatta Melek Çengel daha da ileri giderek  “Hakkında onlarca soruşturma açılan, geçtiğimiz yıl yaptığı plan değişiklikleri yargı tarafından iptal edilen bir şehir plancısına Davutlar teslim edilmiş durumda. Şehir plancısı olmadığım halde ben bu eksiklikleri görebiliyorsam, bu planları hazırlayan uzman kişide kasıt ararım”dedi. Bu da yetmedi. “İmar konuları özen isteyen konulardır ve rastgele her yanlış işin telafisi yıllar sürmekte, hatta bazen telafisi olmamakta. Birkaç kişinin rantının artırılmasının bedelini ekonomik, turizm, halk sağlığı  gibi bir çok açıdan Davutlar ödemektedir. Yasal prosedürler yerine getirilmediği sürece her türlü imar planı değişikliğine ısrarla itiraz edeceğimi bildirmek isterim” diyerek dik duracağını ilan etti.

 

Uyarıları için Melek Çengel’i kutlaması gereken Uysal’ın tepkisi  ise tam tersi oldu.  Adeta hakaretler yağdırdı. CHP’li meclis üyelerinin desteğini de arkasına alarak Melek Çengel’e psikolojik baskı uyguladı. Melek Çengel’i yalnız  ve korumasız sandı. Yanıldı.

 

Sayın başkan bu sözümüz size;

 

Melek Çengel ve onun gibi bulunduğu kente, belgeye sahip çıkanlar asla yalnız değil. Her ne kadar onların yaşamlarında böyle saldırılar olağan olsa da onların arkasında yarınlarını düşünen kitleler var. Onların arkasında yasalar, hukuk, yüce Türk Adaleti var. Bu nedenledir ki akçeli konularında karıştığı konularda yargılanıyorsunuz. İleride makamınızda oturduğunuzdan daha uzan süreyi mahkeme koridorlarında geçirmeye başlarsanız iş işten geçmiş olacak. Mahkeme heyetleri “Ben başkanım, dediğim olacak” diye kasım kasım kasılanların havasına göre karar vermiyor. Melek Çengel’in dikkatinizi çektiği yasalar, kanunlara göre karar veriyor.

 

Aman dikkat sayın başkan, unutmayın hiçbir cezaevinde belediye başkanlığı makamı yok, bizden söylemesi...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.