Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ağırlama ve konaklama teknolojileri fuarı geliyor

Platform Fuarcılık’ın katkılarıyla, 18 – 21 Şubat 2016’da yapılacak olan Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı (Aegean Hosttech) tanıtımı Kuşadası Efes Kongre Merkezinde yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2015 09:11
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
adaninsesi.com

Platform Fuarcılık’ın katkılarıyla, 18 – 21 Şubat 2016’da yapılacak olan Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı (Aegean Hosttech) tanıtımı Kuşadası Efes Kongre Merkezinde yapıldı.

Tanıtımda konuşan Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, ‘‘Turizmin çeşitlendirilmesi, özellikle de kış aylarında arttırılması için çok güzel bir etkinlik. Sürdürülebilir turizm kapsamında gastronomi de bunun içinde. Sadece kitle turizmi değil, turizmi çeşitlendirerek alternatif turizmlere kaydırmamız gerekir. Eko turizm, spor turizmi, gastronomi ya da tarım turizmiyle çeşitlendirmemiz gerekiyor. Turizmi çeşitlendirmek için bu etkinlik,çok önemli bir ayak olabilir’’ dedi.

Yaklaşık 10 -15 bin nitelikli katılımcı beklediklerini belirten, Platform Tarımcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, ''Fuar Rusya kriziyle başlayan sektördeki yeni rota arayışına ışık tutacak. bünyesinde gerçekleşecek 'Turizm Çalıştayı' ile sektörün önündeki sis perdesi aralanacak, zirve krizi fırsata çevirmede önemli rol oynayacak. Çünkü sektör bir çıkış arıyor. Bu yüzden yeni destinasyonu belirlemek zorunda. İşte düzenlenecek olan çalıştay hem bu destinasyonu hem de tüm sektörün güçbirliği yapması için de çağrıyı ortaya koyacak''dedi.

4 günde 300 şef yarışacak

Yapılacak yarışmayla ilgili olarak ise,  3 yıl önce gerçekleştirdiğimiz yarışma Türkiye’de ilk defa jürinin tamamı Dünya şeflerinden oluşan ulusal bazda yarışma yapılmıştı. Platform tarımcılık sayesinde tekrar bu şans doğdu. Bu yarışmanın 2. si ve Ege bölge şefler şampiyonası gerçekleştireceğiz. Yarışmanın en önemli özelliği ise, şeflerin yarışmaya daha önceden hazırlanma şansları olmayacak. Yarışmacılara kategorilerle ilgili kendilerinin bilmediği ürünler verilecek ve bunların kullanımı zorunlu tutulacak. 4 günde yaklaşık 300 şef yarışacak.

Üniversitelerin şampiyon olarak bir araya geldiği tek yarışma olma özelliği taşıyor. Ayrıca, Ege Şefler Şampiyonasın da diğer şeflerin de bireysel olarak katılabileceği başka bir ayağı olacak. Şampiyona da birinci, ikinci, üçüncü haricinde uluslararası kurallar çerçevesinde başarılı olan her yarışmacıya madalya verilecek. Yarışma kapsamında 1000 aşçı yarıştırılacak. 

Gastronomi haritası açıklanacak

Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkan Vekili Rahmi Yılmaz ise, yarışmanın dışında fuarda ilk kez Ege Bölgesi gastronomi haritasının da açıklanacağını söyledi. Yılmaz, '' Eğer işin içine aşçı girerse, biliyoruz ki o fuarda unutulmaz anlar yaşanıyor. Bizde bu fuarda kimsenin unutamayacağı anlar yaşatacağımıza söz veriyoruz'' dedi.

Fuarın yurtdışı tanıtımına da büyük önem verildi. 3 farklı dilde hazırlanacak tanıtım filmi, 20 bin broşür eşliğinde hedeflenen yurtdışı katılımcı ve ziyaretçilere gönderilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.