Yabancılar haklarını öğrenmek için salonu doldurdu

Son Güncelleme : 25 Nisan 2019 18:04
Yabancılar haklarını öğrenmek için salonu doldurdu

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün düzenlediği “Yabancıların Türkiye’de sahip oldukları hak ve yükümlülükler” toplantısına, Aydın il ve ilçelerinde yaşayan yabancılar büyük ilgi gösterdi.

Kuşadası’nda Ladonia Adakule Otelde  düzenlenen “Yabancıların Türkiye’de sahip oldukları hak ve yükümlülükler” toplantısına 850 yabancı katıldı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün ülkenin çeşitli illerinde düzenlediği 15’inci toplantıya Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr.Gökçe Ok, Didim, Söke, Kuşadası ve Efeler Kaymakamları ile ilgili daire müdürlerinin katıldı.  Toplantının açılış seremonisinde istiklal marşını Ukrayna’dan Kuşadası’na gelin gelen Janna Sarıtaş elektronik piyanoyla çaldı. Yabancı çocukları gösteriler yaptı, şiirler okudu.

            Toplantının uyum buluşmaları programı kapsamında yapıldığını söyleyen Aydın İl Göç İdaresi Müdürü Soner Koç, “Ülkemizde yaşayan yabancıların ve ev sahibi toplumun, yeni hayatlarına hep birlikte barış ve uyum içerisinde devam etmesi amaçlandı” diyerek, bir gün boyunca yabancıların sorularının yanıtlandığını, yaşanan sıkıntılara çözüm arandığını söyledi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle