Turizm haftası etkinlikleri başladı

17 Nisan 2019 15:55
Turizm haftası etkinlikleri başladı

Kuşadası Turizm Haftası kutlama etkinlikleri başladı. Pazar gününe kadar sürecek etkinlikleri Kaymakamlık, Belediye, ADÜ ve Sivil Toplum örgütleri organize ediyor.

             Bu yıl 43’cüsü kutlanan Turizm Haftası çerçevesinde, Kuşadası’nda bir dizi etkinlik organize edildi. Etkinlikler, ADÜ Davutlar Meslek Yüksek Okulu mutfak atölyesinde yapılan Dünya Mutfakları Sunum ve misafirler arasındaki yemek yarışmasıyla başladı. Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları  Ayşe Şerifoğlu,Seyfi Seyhan Süvari, Kuşadası’nın Almanya’daki kardeş şehri Marl’ın Belediye Başkanı Werner Arndt, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, İl Turizm Müdürü Murat Yılmaz’ın katıldığı etkinlikte, protokol üyeleri önlüklerini takarak Menemen yemeği yapmayı denedi.

            ADÜ Turizm Fakültesi kampüsünde düzenlenen ve oturum başkanlığını Prof.Dr.Alp Timur’un yaptığı “2018 Yılı Türk Turizmin Değerlendirilmesi ve 2019 Yılından Beklentiler” sempozyumunda, Aydın Rehberler Odası adına Celal Küçük, Otelciler ve Yatırımcılar Derneği adına Rıza Esen, TÜRSAB adına Eda Yurtcan ile Murat Karabulut konuşmacı olarak yer aldı.

            Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde 19 Nisan Cuma günü saat 11.00’da Kervansaray’da Geleneksel El Sanatları Sergisi açılacak. Ardından ADÜ Devlet Konservatuarı öğrencileri bir konser verecek. Aydın gün Davutlar mahallesindeki bir termal otelde(Asarya)  Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında Aydın Turizm Koordinasyon Toplantısı yapılacak.

            Haftanın resmi açılış töreni ise 20 Nisan Cumartesi günü Atatürk Meydanında yapılacak. Turizm Şenliği Korteji ise, STÖ’ler ile otellerin animasyon ekiplerinin katılımıyla saat 17.00’da Kısmet Kavşağından başlayacak

            Pazar günü ise Kuşadası’nda yaşayan yabancılar, yöresel yemekleriyle yarışacak. Yaptıkları yemekleri şenliğe katılanlara ikram edecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle