Sonuçlar askıya çıktı

01 Nisan 2019 17:23
Sonuçlar askıya çıktı

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde, Kuşadası sonuçları askıya çıkarıldı.

             Kuşadası ilçe genelinde 262 sandıkta 67 bin 183 seçmen oy kullandı. Geçerli olan 65 bin 612 oyun 37 bin 183’ünü CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet ittifakının adayı Ömer Günel alırken, 25 bin 691’ini ise AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur ittifakının adayı Fuat Akdoğan aldı. Aydın Büyşükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu 39 bin 129 oy alırken, Mustafa Savaş ise 25 bin 215 oy aldı.

            Akşam saatlerinde İlçe seçim kurulunda askıya çıkarılan tutanaklara göre CHP listesinden 3’ü kontenjan 20, AKP listelerinden ise 11 aday seçimi kazanarak belediye meclis üyesi oldu. Meclis üyeliklerine seçilen isimler şöyle:

            Evrim Karakoz, Hayati Atlı, Bülent Bakırlı, Melehat Yaylacı, Efe Berberoğlu, Fahrettin Çiçek, Ali Genç, Ali Kotan, Mehmet Sarıdedeoğlu, Erdal Kılınç, Özgün Limoncu, Emre Fazlılar, Hüseyin Güneş, Tibet Özer, Ahmet Volkan Alkış, Hasan Çelik, Funda Şenol, Gürol Turhan, Seyfi Seyhan Süvari ve Oğuzhan Turhan, Tacettin Özden, Mustafa Aydın, Arzu Bayraktar, Kılınç Kocaman, Fatih Sarıgöz, Murat İnan, Ahmet Cenk Sözer, Mustafa Filiz, Azmi Tabak, Ali Rıza Efe ve Didem Alp Eren.

             

Kuşadası’nı Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinde Ömer Günel’in yanı sıra, CHP’den Gürol Turhan, Evrim Karakoz, Hayati Atlı, Bülent Bakırlı, AKP’den ise Tacettin Özden ile Mustafa Aydın temsil edecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle