Plaj polisleri görevde

04 Temmuz 2018 19:58
Plaj polisleri görevde

Turizmde lokomotif ilçe Kuşadası'nda her gün binlerce yerli ve yabancı tatilcinin serinlemek için doldurduğu dünyaca ünlü plajlarda, asayiş olaylarına karşı 'plaj polisleri' kuş uçurtmuyor.

Türkiye'de ilk kez 1995 yılında Aydın'ın Kuşadası ilçesinde oluşturulan ve büyük başarı sağlayan plaj polisi uygulamasına bu yaz sezonunda da devam ediliyor. Yaz sezonu boyunca 15 kilometre uzunluğundaki sahil sitelerindeki plajlar ve halk plajlarının yanı sıra, dünyaca ünlü Kadınlar Denizi Plajı ile Bayraklıdede Mahallesi'ndeki Kuş-Tur Plajı'nda 22 plaj polisi görev yapacak. Yaya ve bisikletli olarak görev yapan plaj polisleri, huzuru bozan, tatilcileri rahatsız edenlere göz açtırmayıp, kapkaç, hırsızlık gibi olayların önüne geçmek için mücadele edecek.

Kuşadası İlçe Emniyet Müdürü Özgür Selçuk, turizm sezonunda tatilcilerin huzur ve güveni için tüm tedbirleri aldıklarını belirttip, "Yaz aylarında özellikle plajlarda yaşanabilecek hırsızlık, kapkaç gibi olaylara karşı caydırıcı unsur olarak kurulan plaj polisimiz bu yıl da başarılı bir şekilde faaliyetini sürdürüyor. Yaz boyunca 240 ilçe emniyet personelimizle Kuşadası'nın tüm noktalarında kontrol noktaları oluşturduk. Motorlu ekiplerin sayısını arttırdık. Özellikle plajlarda ve trafiğe kapalı olan alanlarda, suça ve suç mahalline ulaşmada hız kazandık "dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle